Cevaplar 4

Yükleniyor...
873 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj yapmak öğrenciler için çok önemli. Bu yüzden birşeyleri görüp tanımamız, kendimize uygun olanı tanımlamamız ve bir sonuca ulaşmamız lazım. Bu sırada hata yapabiliriz ama öğrenci olduğumuz için bunun herhangi bir yaptırımı yok. Bu yüzden hata yapmaktan korkmamıza gerek yok. Kendimizi ve yapacağımız işleri tanımak, korkmadan stajı tamamlamak çok önemli.

INKOMPASS Staj Programı çok güzel bir program çünkü staj iki cycle’dan oluşuyor. Bu yüzden iki farklı departmanı görme şansımız var. Bu sayede hangisine daha uygun olduğumuzu buluyoruz ve kendimizi değerlendirip adımlarımızı buna göre atabiliyoruz.

463 görüntülenme
·
Transkripti Göster

INKOMPASS Staj Programı’nın bana çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Destekleyici bir ortam vardı ve benim sorumluluk almam gerekiyordu. Bu sorumluluğu aldığımda güzel sonuçlara ulaştığımı gördüm ve bu özgüvenimi arttırdı. Bunun dışında SAP gibi çeşitli programlar gördüm. Herkesin bir projesi olduğu için proje yürütme yeteneklerimde gelişme oldu ve neyin nasıl yapıldığını öğrenmiş oldum.

388 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj programında herkesin bir Koçu oluyor. Bende staj programındaki Koçumla önceki günden bir sonraki günü planlıyorum. Ertesi gün ofise gelip bu program doğrultusunda kendi projem veya diğer departmanların projeleri üzerinde çalışıyorum. Gün içinde bazı kahve molaları oluyor ve öğle arasında yemek yiyorum. Genel olarak planlı ve net bir şekilde işlerimi sıraya koyup yürütüyorum.

3,780 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle internette çeşitli kanallardan bir başvuru yapıyoruz. Ben daha önce arkadaşlarımdan bu programı duydum ve benim için iyi olacağını düşünüp Philip Morris’in internet sitesi üzerinden başvurdum. Ardından bana bir matematik testi yolladılar. Bundan başarılı olunca durumsal karar testi gönderdiler. Bu testi de geçtikten sonra bir günlük Assesment Center’a katıldım. Burada iki grup mülakatı, bir bireysel mülakat, bir de yazılı mülakat olmak üzere dört farklı mülakata katıldım. Bunlardan da başarılı olunca staja seçildim.