Tedarik Zinciri Operasyonu

5 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
Procter & Gamble
3269 takipçi

Did you know that at P&G we consider the Supply Network Operations (SNO) as the engine that accelerates value creation? Getting thousands of different products onto the shelves in our customer's stores in the right quantities with precise quality in a very good time manner really does present a meaningful work every single day.

Your Role Specialty Areas

Forecasting customer demand, owning and executing production and planning; working with the information flow for the entire supply chain and being responsible for the physical flow process from suppliers through production plants and distribution centers to the customer's shelf.

All these missions require a strong multi-functional work, which means that you'll work with other functions both internally and externally and you will be responsible to make sure that we have the right product at the right place with the right cost.

Are you ready to take the challenge? We invite you to join us!

What we offer you:

  • You will have business responsibilities from Day 1 – You will start of working on key brands from the beginning. Over time, as you expand your impact on the business, your responsibility and ownership of a brand will quickly grow.
  • You'll be recognized state of the art SNO skills – We will constantly help you improve your knowledge and management abilities.
  • You will receive continuous coaching & mentorship– We are passionate about our work. We will make sure you receive both formal training and as regular mentorship from your manager and others.
  • You will work in a dynamic and respectful work environment – We live our Purpose, Values, and Principles daily. We value every individual and encourage initiatives promoting agility and work/life balance.

259 görüntülenme
179 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri süreçlerinde bir şeyi daha iyi yapabilmek için tüm resmi görebilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla büyük resmi ve dışarıdaki hayatı görebilen, her şeye odaklanabilen insanlar için daha iyi bir departman. Bunun yanında günlük hayatımızda çok fazla şey değişiyor. Her şeye hızlı adapte olabilen, hızlı öğrenebilen kişilerin burada iş hayatını daha kolay sürdürebileceğini düşünüyorum.

170 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence zor yanı isminden de anlaşılıyor. Biz bir zincirin içerisinde çalışıyoruz ve bugün kendimiz için yaptığımız herhangi bir şey birçok kişiyi etkileyebiliyor. Bu yüzden herkes için en iyisini bulmak zorundayız.

Procter & Gamble
3269 takipçi

We're looking for:

  • University degree in 2020 or recently graduated
  • Excellent command over both written & spoken English
  • Strategic and courageous leadership skills
  • Problem solving via innovation & creativity
  • Strong thinking/problem-solving skills which can be applied to business processes with a "can-do" attitude
  • Ability to collaborate effectively within a multicultural environment

Please note: You may only apply to one graduate role where you will be asked to indicate a second option. In case of applying more than one, you will be processed with your first application. We are committed to provide equal opportunities in employment. We value diversity, and we do not discriminate on the basis of race, religion, color, national origin, gender, sexual orientation, age, marital status or veteran status.

Apply NOW! The Application deadline is December 10!

163 görüntülenme
148 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genel olarak tüm operasyonu ve günlük süreçleri yönetmek, onları iyileştirmek adına kurulu olduğu için bir şeyleri nasıl daha iyi yapabileceğiniz konusundakibakış açısına sahip olmanız ve bu bakış açısını hayatınızda devamlı kullanmanız gerekiyor. Bunun dışında operasyon yönettiğiniz için anlık krizler ve günlük zorlayan şeyler çok oluyor. Bunları çözmek de ayrıca bir heyecanlı oluyor.