Seçme ve Yerleştirme

4 soruya 4 cevap verildi.

Cevaplar 4

Yükleniyor...
1,544 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz çok fazla yeni mezun iş alımı yapan bir firmayız. Bu anlamda üniversiteden yeni mezun arkadaşlarımız bizi çok heyecanlandırıyor. Adaylar hangi kuruma giderlerse gitsinler başvurdukları pozisyonu ve başvuru sürecinde kendilerini değerlendirme aşamaları çok önemli. Kişilerin o pozisyonun veya kurumun bir parçası olmayı gerçekten isteyip istemedikleri, kurumun kültürüyle yetkinliklerinin ve beklentilerinin uyup uymadığını tartarak gelmeleri bizim için önemli çünkü bizim şirkete olan sorumluluğumuz, adaylara olan sorumluluğumuzla eşdeğerdir.

Bir kişiyi buraya aldığımız zaman mutlu bir gelecek hayal etmesi ve burada çalıştığı süreyi mutlu olarak geçirmesi bizim en önemli hedeflerimizden bir tanesidir. Dolayısıyla bizim için önemli olan istekliliği, az ya da çok pozisyon hakkında bilgisi, Migros hakkında ne kadar araştırma yaptığı ve burada kendini, yaptıklarını, daha önce ne tür süreçler yaşadığını, ne gibi faaliyetler yaptığını bize net olarak anlatabilmeleri bizim ana kriterlerimizdir.

590 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ana sorumluluğumuzun %50’si Migros’a ve Migros’un kültürüne en uygun yeteneği kazandırmaktan oluşuyor. Ekibimle birlikte merkez kadroların seçme ve yerleştirme süreçlerinden sorumluyuz ve bir puzzle’ın en doğru parçasını konumlandırmakla görevliyiz. Kalan %50’lik kısımda ise adaylarımıza karşı taşıdığımız sorumluluklar yer alıyor. Adayların Migros kapısından içeri girdikleri andan görüşme süreci bitene kadar mümkün olduğunca o deneyimi en iyi ve doğru bir şekilde yönetebilmeye çalışıyoruz.

578 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Seçme ve Yerleştirme sürecini insan olmadan düşünmek mümkün değil. Dolayısıyla iletişimin ve insan ilişkilerinin çok yoğun olduğu bir alanda çalışmak istiyorsanız Seçme ve Yerleştirme sizin için uygun bir fonksiyondur. Bunun dışında iyi bir gözlem yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Bu yetkinlik zamanla, alacağınız eğitimlerle, yapacağınız mülakatlarla, iş deneyimleriyle kazanılacak olmasıyla birlikte; kişileri iyi gözlemleyip ölçümleyebilmek, analitik bir bakış açısıyla aradığınız pozisyona kişileri doğru konumlandırabilmek önemlidir.

Eğer iletişim tarafınızın güçlü olduğuna inanıyorsanız, insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı, onlarla ilgilenmeyi, onlara ve kurumunuza katma değer sağlamayı seviyorsanız Seçme ve Yerleştirme sizin için doğru bir alan olabilir. Bu noktada yoğunlukla Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji, İletişim, İktisat gibi sözel bölümler tercih edilebilir. Örneğin; ben Felsefe mezunuyum. Zaman zaman karşınıza bir Endüstri Mühendisi de çıkabiliyor çünkü analitik bakış açısına Seçme ve Yerleştirme’de ihtiyaç duyuluyor.

418 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros sürekli büyüyen bir firma. Saha Ekipleri çok yoğun çalışıyor ama biz merkez kadrolarında hem turnover hem de ek kadro kaynaklı işe alımlarımıza çok hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Günümüzün çok büyük bir kısmını mülakat süreçleri oluşturuyor. Adaylarımızla yoğun programlar ve görüşme seansları gerçekleştiriyoruz. Sadece birebir görüşmelerle değil, uyguladığımız sınavlar ya da çeşitli objektif ölçümleme kriterlerimizle değerlendiriyoruz. Bunun ötesinde standart olarak sistemsel, operasyonel ya da anlık gelişen ve bizden istenen çeşitli raporlamalar veya süreçler olabiliyor. Bir yandan da İnsan Kaynakları Ekibi olarak süreçleri sürekli iyileştirmeye çalışıyoruz. Hem Seçme ve Yerleştirme alanında yeni projeler yapıyoruz hem de işimizi nasıl daha iyi yapabileceğimiz üzerinde kafa yoruyoruz.