Cevaplar 4

Yükleniyor...
3,373 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Buradaki en önemli özellikler; iyi bir planlayıcı ve stratejik bir bakış açısına sahip olabilmek, verimli ilişkiler kurabilmektir. Kime sorsanız insanlarla iyi iletişim kurduğunu söyler ancak Satın Alma’da çok farklı sektörlerden ve çok farklı profillerden kişilerle bir araya gelip iş ortaklığı kuruyorsunuz. Bu anlamda her şeyi gününe göre ayarlayabilmek çok önemli.

989 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satın Alma departmanında çalışmak için en önemli olan özellikler ekip çalışmasına yatkın olmak, insan ilişkilerini iyi yönetiyor olabilmek, analitik düşünebilmek gibi özellikler. Bunun yanı sıra artık tüm sektörlerde olduğu gibi en önemli olan şeylerden biri de yabancı dil.

711 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim işimiz çok fazla dinamiklik gerektiriyor. Biz yaptığımız işte çok detaycı, sabırlı ve aktif olmak zorundayız. Bu yüzden burada gördüğüm önemli noktalar; dinamik ve aktif bir yapı, sabır gerektiren bir beyin, detaya dalmayı seven, planlama kabiliyeti fazla olan kişilerdir.

230 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Analitik olmak ve pazar bilgisini her daim takip etmek gerekiyor çünkü bir üründe geri veya yüksek fiyatta kalmak, yenilikleri takip edememek çok büyük bir eksiklik. METRO bu konuda öncülük etmeye, denenmemişleri denemeye, gelmemiş ürünleri getirmeye çalışıyor ve müşterileri şaşırtmak istiyor. Bu yüzden genel pazarı takip etmek çok önemli. Yeni çıkan bir ürünü ilk olarak METRO’nun sunması bizim için çok güzel bir şey. Yeni ve pazarda bulunan sortiment ürünleri takip etmek, analitik olmak çok önemli.