Cevaplar 13

Yükleniyor...
619 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Big Data şu anda çok farklı alanlarda uygulanıyor. Biz bunu bazen birincil olarak görmüyoruz ama bir şekilde deneyimliyoruz. Örneğin; firmalar Big Data kullanarak sizin herhangi bir alana giriş yaptığınızı anlayıp telefonunuza size özel mesajlar gönderebilir veya sizi yönlendirip yardımcı olabilecek aramalar yapabilir. Aracınızı park ettiğiniz yeri unuttuğunuzda bu teknoloji sayesinde aracınızı nereye park ettiğinizi anlayıp size bununla ilgili bir yönlendirme sunabilir. Telefonunuzda 2G kullanıyorsanız herhangi bir operatör sizin 4.5G’yi kullanmanızı isteyecektir çünkü bu teknolojiyle daha hızlı ve size iyi bir deneyim sunabilirler. Hangi alanda olduğunuzu, operatörün herhangi bir şubesine yakın olup olmadığınızı anlayıp sizi bu konuda bilgilendirebilirler. Örneğin; operatörün X şubesine gittiğinizde telefonunuzu ücretsiz bir şekilde 4.5G’ye çevirebileceğinizi söyleyebilirler. Bu da sizin Big Data’yla ne kadar hızlı hizmet alabileceğinizi gösterir.

11,503 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunları arkadaşlar teknolojinin daha ileriye gidebileceği her alanda görev alabilirler. Bankacılık, finans, sağlık, iletişim gibi sektörlerde çok rahat bir şekilde çalışabilirler. Burada önemli olan; öğrencilerin teknolojiyi nasıl anladığı, kendi vizyonunu hangi derecede ileriye götürdüğü ve bunu yeniliklere nasıl uyguladığıdır. Dolayısıyla mezuniyet öncesi herkesin en azından ilgi duyduğu bir alandaki problemleri anlamaya çalışması, bu problemlere mezun olduktan sonra ne gibi çözümler getirebileceği konusunu düşünmesi çok önemli çünkü mezuniyet sonrası başladıkları işlerde çok hızlı bir şekilde ilerlemelerine yardımcı olacaktır.Ayrıca Bilgisayar Mühendisliği mezunları Sistem Mühendisliği, Veri Tabanı Yöneticiliği, İş Analisti, Test Mühendisi gibi farklı alanlara yönlenebilirler. Bu kişinin tamamen hangi alana ilgi duyduğuyla alakalı. Sizin sektöre katmak istediğiniz ya da kendinizin iyi olduğunuzu düşündüğünüz Test ve Veri Tabanı alanları olabilir. Dolayısıyla işe sadece Bilgisayar Mühendisliği, yazılım ya da kod yazma olarak bakmamak, hangi alanda daha iyi çıktı sağlayabileceğinizi ve hangi alana daha iyi katkı sağlayabileceğinizi düşünmek gerekiyor.

736 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2009 yılında mezun oldum. O dönemde üniversitedeki öğrenci sayısının az olmasının avantajlarını yaşadım çünkü şu anda daha fazla olduğunu biliyorum. Bu yüzden üniversitedeki bütün imkanları çok iyi bir şekilde kullanabildim. Bu da üniversitedeki öğretim üyelerinin sektörel tarafta yaşadığı deneyimleri bize direkt aktarabilmelerini, üniversite hayatım boyunca mezuniyet sonrası yaşayabileceğim problemleri görmemi sağladı. Dolayısıyla kendimi mezuniyet öncesi buna hazırlayabildim ve bölümden bana katılan teknik bilgiyi bu hedeflere yönlendirebildim.

383 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müşteri Deneyimi Yönetimi şirketlerin müşterilerine nasıl bir hizmet sunduğunu ve müşterilerin bu hizmeti nasıl deneyimlediklerini görüp bunu yönetmelerini sağlayan bir sistemdir. Firmalar müşterilerine sunduğu hizmetlerde müşterilerin bundan nasıl bir deneyim çıkardığını anlamamayı göze alamazlar. Dolayısıyla bu deneyimin gerçekten nasıl yaşandığını teknik veya sözlü olarak müşteriden almak durumundalar. Bizim sunduğumuz bu sistem de Big Data teknolojisini kullanarak müşteri deneyimini daha iyi bir noktaya taşımaya ve kolaylıkla yönetmeyi sağlamaktadır.

553 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanlık tarihinin birçok döneminde bizi bir adım daha öne taşıyan süreçler yaşadık. Bunlardan birisi de Big Data dediğimiz büyük veriyle gelen süreçtir. Biz şu anda öyle bir zamandayız ki istesek de istemesek de online veya offline olarak veri üretiyoruz. Ben şu anda otururken veya arabamla seyahat ederken veri üretiyorum. Bu verilerin bir yerlerde toplanıp farklı amaçlar için işlenmesi gerekiyor. Günümüzdeki gelenekselleşmiş teknolojiyle bu analizler yapılabilir durumda değildi. Dolayısıyla geleneksel yöntemlerle yapılamayan bu analizleri Big Data yöntemleriyle daha detaylı ve çözümleyici hale getirebiliyoruz. Big Data’nın bize sunduğu olanak; bizim geleneksel bir şekilde yapamayacağımız analizleri çok daha hızlı ve yenilikçi yöntemlerle sunabilmesi sayesinde işlerimize farklı çözümler getirebilmemizdir.