Risk Yönetimi

6 soruya 6 cevap verildi.

Cevaplar 6

Yükleniyor...
834 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mali Direktörlük; finansal raporlamasını yapan şirketin, bu raporlamayı yorumlayan ve buna göre şirkete yön veren bir direktörlüktür. Aynı zamanda günlük işleyişin de büyük bir parçası olarak kaynak yönetimi, ödemeler gibi konularda yer alıyor. Ben Finansal Risk ve Yatırımcı İlişkileri bölümünde çalışıyorum. Benim çalıştığım alandaki görev ve sorumluluklarım da şirketin risklerinin saptanması, raporlanması ve tedarikçilerin risk analizini saptamaktır. Tofaş’ın 150’den fazla tedarikçisi var. Hem onların hem de bizim sürdürülebilirliğimiz açısından çok önemli. Yoğun olduğu için vaktimi alan bir konu bu. Diğer bir kısmı da; Yatırımcı İlişkileri, kurumsal yatırımcılarla bilgi alışverişinde bulunmak diyebilirim.

763 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birim olarak güvenlik, süreç yönetimi, risk yönetimi ve iş sürekliliği alanlarında çalışıyoruz. Benim bulunduğum alan daha çok güvenliğe odaklanmış durumda. Bu alanda biz projelerin güvenlik değerlendirmelerinin yapılması, kurum bilgi güvenliği politikalarının oluşturulup yönetilmesi, bankanın iç ve dış kullanıcılarına sunduğu hizmetlerdeki güvenlik testlerinin yapılması, bankanın IT riskleri ve yönetimi gibi konularda hizmet veriyoruz.

Bize projeler iş kollarından gelir ve açmak istedikleri fonksiyonu veya uygulamayı kendi müşteri segmentlerine ya da amaçlarına yönelik hazırlarlar. Biz proje fikir veya analiz aşamasındayken sürece dahil oluyoruz ve projedeki olası güvenlik risklerini, sektörel tehditleri tespit ederek müşterinin varlıklarının korunmasına yönelik tehdit modellemesi ve analizler yapıyoruz. Bu konuda ürettiğimiz çıktılar yazılımcılara ve proje geliştiricilere girdi oluyor. Onlar da bu kapsamda projelerini daha güvenli şekilde oluşturmak için efor sarf ediyor. Hem altyapı ekipleriyle hem de yazılım ekipleriyle aynı çalışmada bulunuyoruz.


337 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yatırımcılar ve analistlerle çok iç içe olduğum için öncelikle yerli ve yabancı çeşitli önemli kaynaklardan ekonomik, politik ve sektörel haberleri tarayarak başlıyorum. Finansal Risk ve Yatırımcı İlişkiler şeklinde iki bölümden oluşan bir departmanda olduğum için, yeri geldiğinde ikisinden de önemli ve öncelikli olan bir bölümde çalışıyorum. Dönemsel olarak ve günlük olarak değişen bir akışım oluyor. Mesela yatırımcı ilişkileri konusunda çeyreksel sonuçlarımızı açıklıyoruz. Bu dönemlerde çeşitli sunumlar hazırlıyoruz. Bazen yatırımcılardan toplantı isteği oluyor, onlara gidiyoruz. Bazen de e-mail ve telefonla bu bilgi alışverişini gerçekleştiriyoruz.