Proje Yöneticisi

2 soruya 6 cevap verildi.

Cevaplar 6

Yükleniyor...
633 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Proje Yöneticisinin hayatı sabahları ilk olarak görevlerin ve aktivite listelerinin üzerinden geçmekle başlar. O gün yapılacak işlerin, UAT, SAT dediğimiz sistem ve kullanıcı kabul testlerinin, bugün ve önümüzdeki günlerde neler yapılacağının, geçen 

haftalarda neler olduğunun üzerinden geçer. Aynı zamanda canlıya çıkacak operasyonlara bakar.Yaptığımız iş günün %40’ını, yaptığımız iletişim ise %60’ını oluşturuyor. Bu yüzden iletişim becerilerinizin çok kuvvetli olması gerekiyor. Dolayısıyla benim Proje Yöneticisi olduğum süre; iş birimleriyle toplantılara girmek, talepleri netleştirmek, analiz çalışmalarını gerçekleştirmek, proje planlarını yapmak, iş birimiyle mutabakatları sağlamak ve bunların takibini yapmakla geçti.Biz Koton olarak çok fazla proje yönetiyoruz. Diğer ekipler içerisinde de proje yöneten arkadaşlarımız var. Dolayısıyla büyük bir paydaş kitlemiz var. Tüm günümüz paydaşlarımızla bir araya gelip projelerle ilgili aktivitelerde çalışmakla geçiyor.Proje Yöneticiliğine ben ilk olarak mağazacılık projeleriyle başlamıştım. 10 yıllık bir perakende geçmişim var ve buradaki tecrübelerimi Koton’a yansıtmak istedim. Mağazacılıktaki depo ve kasa operasyonları projelerinde yer aldım. Operasyonel mükemmellik projeleri yaptığım için daha çok verimlilik ağırlıklı projelerde yer aldım.

222 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens bana bir proje teslim edip yönetmemi istiyor ve bunu küçük bir şirket olarak düşünebiliriz. Şu anda üzerinde çalıştığım proje; Doğalgaz Enerji Santrali ve benden bu projeyi zamanında planlanan bütçeyle kaliteli olarak bitirmem bekleniyor. Sahada 1300 civarında işçimiz var ve 50’den fazla taşeron çalışıyor. Siemens Türkiye’nin yaptığı ilk EPS proje ve EPS; Engineering Procurement Construction’dır. Yani müşteri size sadece bir arazi veriyor ve siz üzerine bir enerji santrali inşa ediyorsunuz.

175 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Proje Yöneticiliği; performans, dönüşüm, danışmanlık gibi konularla çalıştığı ekibin beceri setlerini arttırabilecek, onlarla beraber çalışabilecek, onlara destek olabilecek bir pozisyondur. Burada yaratıcılık çok geniş bir yelpaze olduğu için birçok şey yapabiliyorsunuz. Bu da işin en güzel ve eğlenceli tarafı. Araştırıp birçok şeyi bulabileceğiniz, işinizi nasıl daha iyi yapabileceğinizi görebileceğiniz, her yerden beslenebileceğiniz bir pozisyondur.