Android Yazılım Uzmanı

Geleceğin Migros’ta!.. Haydi, kendi başarı ve kariyer hikayelerini Migros’ta şekillendirmenin tam zamanı!

Cevaplar 5

Migros e-ticaret ekibi olarak teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Fiziki mağaza deneyimini e-ticaret deneyimi ile harmanlayarak, yarattığımız Migros Sanal Market markamızın yanı sıra Tazedirekt, Macro Online ve Migros Hemen markalarımız ile e-ticarette uçtan uca tüm stratejik ve operasyonel süreci yönetmeye devam ediyoruz. Sen de vizyoner ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden E-ticaret ekibinin bir parçası olmak istiyorsan, başvurunu yap!

1,033 görüntülenme
1,189 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Java kullanıyoruz. Data dünyası yeni yeni oluşmaya başlıyor ve ileride yeni diller kullanmaya başlayacağız. Şu anda da bu projenin arifesindeyiz. AR ve MATLAB gibi programlama dillerini de kullanacağız ama şu anda ağırlıklı olarak web teknolojilerinde Java kullanıyoruz.

Mobil tarafta son kullanıcının gördüğü yerlerde IOS ve Android için nativeuygulamalar yazılması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun dışında daha yeni teknolojileri de deneyebiliyoruz. Toplam uygulamamızda toplayıcı personelimiz siparişleri toplarken kullandığı tablet yazılımını React Native ile yazdık çünkü orada son kullanıcının görebileceği herhangi bir şey yok. Operasyonel bir iş olduğu için hızlı yazmamız gerekiyordu ve orada React Native hayatımızı çok kolaylaştırdı. Arka taraftaki uygulamalarımızda da ReactJS’i kullanıyoruz. Bunun yanında çok fazla yan teknoloji de kullanıyoruz. Tüm sunucularımız Amazon’da çalışıyor ve Amazon’un nimetlerinden de faydalanıyoruz.

Migros E-Ticaret Teknoloji Departmanı olarak Migros'un bugünü ve yarınının teknoloji altyapısını oluşturuyoruz. Bulut teknolojileri ile iç içe, gücünü otomasyon ve açık kaynak kod dünyasından alan ekibimize katılmak ister misin?

Kullandığımız teknolojiler; Java 11, Mysql, Python, Go, Spring, Git, Maven, Kubernetes, Docker, Kafka, Elasticsearch, REST ve diğerleri. Platformumuz; AWS üzerinde yer alıyor. Tüm altyapımız Mikro servis mimarisi ile kurulu (Docker & Kubernetes). Hazırladığımız API’larımızı hem web client tarafında Javascript hem de mobil tarafta iOS ve Android ile kolayca kullanıyoruz.

Ekibimize katılman halinde yapacağın şeyler aşağıdaki gibi:

 • Android ile mobil uygulamalar geliştirecek,
 • TDD(Test Driven Development) yapacak,
 • Performans odaklı düşünecek,
 • Otomasyonlarla sürekli dağıtım(Continuous Delivery) yapacaksın.

646 görüntülenme
808 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz ekipteki herkesi DevOps olarak adlandırıyoruz. Bizim için o işi yapabilmek önemli, diğer şeyler bizim için araç oluyor. Siz yazılım yazarken Java kullanıyorsanız, Backend işi veya Android yapıyorsanız, problem çözüp geliştirme yapıyorsunuz demektir.

Bunun haricinde bazı arkadaşların yetkinlikleri fazla olduğu için ekiplerde liderlik görevi de görebiliyorlar. Hiyerarşimiz yatay şekilde ilerliyor. 3 tane Sprint Ekibimiz var. Bir tanesi Mobil Sprint Ekibi, bir diğeri Yazılım Ekibi, son olarak da daha operasyonel işler yapan bir ekibimiz var. Şimdi dördüncü bir ekibimiz daha geliyor, o da Data Ekibi olacak. Hepsini belirli bir probleme odaklanmış, değişik profillerden oluşan kişiler gibi düşünebilirsiniz.

Bir UX/UI Designer ya da IOS Developer problemleri çözerek o ekibin içinde yer alıyor. Bunların Backend servislerinin yazılması için bir BackendDeveloper’ı da aynı ekibe alabiliyoruz. Buradaki tek kriterimiz kendi kendine yeten bir ekip kurmamız gerektiğidir. O ekibin dışarıya bağımlı olmadan bir ürün çıkarabilmesi ve geliştirme yapabilmesi gerekiyor. Bu yüzden bu ekipler bizde çok dinamik oluyor. İhtiyacımız varsa ve ekip bir yerlerde tıkanıyorsa o kişiye ekibe almak bizim için çözmemiz gereken problemlerden bir tanesidir. Böylece her hafta onlar kendi işlerini planlayıp bir sonraki hafta başlayabiliyorlar.

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
 • En az iki yıllık Android uygulama geliştirme deneyimi olan,
 • MVP/MVVM mimarileri ile çalışmış,
 • Play Store'da en az bir uygulaması olan,
 • REST ve JSON tecrübesi olan,
 • Yeni teknolojileri takip eden ve bu teknolojileri içinde bulunduğu geliştirme ortamına uygulayabilen,
 • Agile/Scrum metodolojileri hakkında bilgi sahibi olan,
 • TDD (Test Driven Development) prensiplerini benimsemiş ve uygulama deneyimi olan,
 • İleri derecede İngilizce bilen.
431 görüntülenme