Marka İletişimi ve CRM Direktörü

4 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
2,676 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizde yeni üniversite mezunları için bu fırsatlar hep oluyor. Marka İletişimi’nde ve CRM’de farklı pozisyonlar var. Marka İletişimi’nde yaratıcı ekipleri de barındırdığımız için üniversitelerin Reklam ve Grafik Tasarım gibi bölümlerden mezun arkadaşlar da bize başvurabilir. Marka İletişimi’nde aynı zamandaMedya Yönetimi gibi bir departman da var. Medya Yönetimi; bütün kanalların yönetilmesinden, yaratıcı ekiplerin yarattıklarının kanallarda yayınlanmasından ve o kanallarda yaratıcı ve farklı projeler yapılmasından sorumludur. Dolayısıyla Medya Yönetimi’yle ilgili arkadaşlar da Marka İletişimi Departmanı’nda yer alabilirler. CRM Departmanı’nda, Sadakat Programı’nın kişiselleştirilmiş projelerinde, genel kampanyalarda veya Müşteri Deneyimi bölümlerinde yer almak isteyen üniversite mezunu arkadaşlar da gelebilir. Big Data veya dataanaliziyle ilgilenen yazılımcı arkadaşlar olabilir. Böylece CRM Departmanı’nda kendilerine kariyer fırsatları bulabilirler.

Migros’un çok güzel bir uygulaması var. Üniversitede okuyan kişiler part time olarak proje stajyeri pozisyonunda işe alınıyor. Benim bu şekilde yönettiğim çok ekip oldu. Proje stajyeri olarak başlanıyor ve genellikle onlara bir kadro yaratabiliyoruz. Benim öyle çok değerli arkadaşları 2-3 sene bizimle çalıştıktan sonra 3. ve 4. sınıfta kadroya alma fırsatım oldu. Onlar zaten Migros’u, kendilerinden beklentileri ve kendi beklentilerini biliyorlar ve bizimle devam ediyorlar. Dolayısıyla Migros’un en sevdiğim yanlarından birisi, üniversiteden itibaren kendi aramıza katılan birçok arkadaşımızın olmasıdır.

1,146 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Marka İletişimi ve CRM Direktörü’nün esas amacı Migros’un temel değerlerini müşteriye en iyi şekilde anlatabilmektir. Migros’un müşteriye vermek istediği çeşit, kalite ve güvenle en uygun fiyatlı bir gıda perakendecisi olduğunu tüketicilerine en iyi şekilde anlatabilmenin yollarını araştırır. Müşteri yolculuğunda Marka İletişimi; müşterinin Migros mağazalarımızdan içeri girmesini sağlar. CRM ise özellikle Money Club Sadakat Programı’yla mağazanın içerisinde daha çok farklı reyonlarda gezdirmeye çalışır. Dolayısıyla bu ikisi müşterinin Migros’ta daha fazla alanla tanışmasını sağlayan bir birimdir ve Migros’la ilgili tüm iletişim kanalları ile yaratıcı süreci yönetir. Aynı zamanda Sadakat Programı’nın tüm gerekliliklerini de yaptığı için çok dinamik bir birimdir.

Ben buraya başladığımda 20 yıl önce Türkiye’de Sadakat Programlarını kimse konuşmazdı. İlk konuşanlardan biri Money Club oldu ama 4-5 yıl önce kimse dijital konuşmazdı, şimdi hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Dolayısıyla şirketin en hızlı gelişen, güncel aktif olması gereken bölümlerden birisidir. Güncel olan şeylerin o an bize adapte olması gerekir. Hangi iletişim kanalı veya çekim tekniği popülerse o incelenir. Piyasada hangi Sadakat Programı aracı varsa o adapte edilir.

1,119 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence Migros’un müşteri memnuniyeti adına yaptığı en önemli şeylerden bir tanesi samimiyetidir. Müşterinin memnuniyeti için gerçekten çok ciddi çalışan ekipler var ve bunların önemli bir kısmı mağazadaki arkadaşlarımızdan oluşuyor. O arkadaşlarımız müşteri memnuniyeti için gerçekten çabalıyor ve bize elektriği kesildiğinde sütünü saklamamızı isteyen, köpeğini emanet eden, çocuğunu bırakan müşterilerimiz oluyor. Tüketici memnuniyetini gerçekten her anlamda üst düzeyde tutan bir ekip var. Bu samimiyet de Migros’a olan güveni sağlayarak tüketiciye üst düzey hizmet veriyor.

Biz öte yandan teknolojinin şartlarını kullanarak tüketiciye daha hızlı nasıl cevap verebileceğimizin yöntemlerini araştırıyoruz. Bunun en başında WhatsappMessenger gibi yeni iletişim kanalları geliyor. Bunun gibi müşteriye anlık cevap verebileceğimiz ve sorunlarını çözebileceğimiz projeler üzerinde çalışıyoruz.