Cevaplar 11

Yükleniyor...
899 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2C tarafında kameralar, küçük yazıcılar ve kurumlara sattığımız B2B ürünleri var. Canon baskı ve görüntülemenin olduğu her yerde mevcut. Tabii ki her alanda farklı rakipleri var çünkü Canon’un ürün gamı çeşitliliği çok fazla. Ayrıca bu rakiplerin farklı özellikleri var. Fotokopi pazarından örnek verirsek; herkesin bir cihazı var ve bu cihazla baskı alabiliyor. Burada Canon’u farklılaştıran şey; son kullanıcının karşılaştığı günlük engellere çözüm sağlamasıdır. Ürün ve baskının kaliteli olması, servis konusunda sıkıntı yaşanmaması, verilerin güvenliği ve iyi saklanması da çok önemli. Canon’u rakiplerinden ayıran en büyük özelliği bu özellikleri tek bir firma olarak son kullanıcıya sunabilmesidir.

17,253 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisi her şeyi bilir ama hiçbir şeyi de bilmez. Bilindiği gibi Mühendisler birçok mühendislik dalından birçok ders alıyor. Tabii ki bir İnşaat Mühendisi değilsiniz ancak Malzeme Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği’nden dersler alıyorsunuz. Dolayısıyla bir Endüstri Mühendisi; farklı yapıların, farklı sistemlerin ve kişilerin çalıştığı alanlarda bu senkronizasyonu sağlayıp verimliliği ve etkinliği arttırır.

Bir proje grubunda bir İnşaat Mühendisi, bir de Makine Mühendisi olduğunda ortak dilin konuşulmasını sağlayacak kişi siz olabilirsiniz. Üretim yapan bir firmada sistemin verimliliğini arttırmak için de çalışabilirsiniz. Dolayısıyla Endüstri Mühendisliği eğitimi alan veya alacak kişiler çalıştığı her yerde verimliliği arttıracaktır. Kendilerini nerede geliştirmek istiyorsa fırsat orada onları bekliyor. Bu Finans Departmanı, İnsan Kaynakları, Üretim ve teknolojik firmalar olabilir. Her yerde iş fırsatı kişiye bağlı olarak mevcuttur.

368 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Departmanı şirkette birçok departmanla birlikte çalışıyor ve bunu yaparken Lojistik, Finans ve Servis gibi birimlerden destek alıyor. Dolayısıyla iletişim çok önemli. Pazarlama’da ürünün doğru sektöre doğru kullanıcıya doğru şekilde konumlandırılması gerekiyor. Pazarlama’da çalışan kişinin de analitik düşünce yapısına sahip olması gerekiyor. Dolayısıyla bu alanda çalışmayı hedefleyen arkadaşlar için en önemli tavsiyem; iletişimi kuvvetli, iletişim kurmayı seven ve analitik düşünce yapısına sahip kişiler olmalarıdır.

198 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon bir Japon firması olduğu için Japon kültüründen geliyor. İşe ilk başladığımızda bize Kyosei Felsefesi anlatıldı. Bu felsefe ortak fayda için beraber çalışmayı anlatıyor. Şirket kültürümüzde bulunan her arkadaşımız ortak paydada, tek bir hedef için çalışıyor. Amacımız; son kullanıcıya, baskı ve görüntüleme ihtiyacı olan herkese fayda sağlamaktır. Dolayısıyla şirkete katılan arkadaşlarda bu özelliklere bakılıyor.

185 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Herhangi bir şirkette Pazarlama ekibinde rol alıyorsanız veya Ürün Müdürüyseniz o ürünle ilgili tüm sorumluluğu almanız gerekiyor. Dolayısıyla mülakatlarda kişinin sorumluluk alıp işi sahiplenebilmesi önemlidir. Bunun dışında Pazarlama ekibi olarak hedefimiz; doğru kullanıcıya doğru çözümü sunmaktır. Dolayısıyla mülakatlarda kişinin müşteri odaklı olup olmadığını tartabilecek sorularla ilerliyoruz.