Cevaplar 7

Yükleniyor...
4,457 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları’nda her bölüm mezunu çalışabilir. Kişinin bireysel yetkinliği daha ön planda diye düşünüyorum. Örneğin bizim departmanda Endüstri Mühendisleri veya İşletme mezunları gibi farklı bölümlerden kişiler var. Dolayısıyla bireyin istemesi önemli. İstedikten sonra çalışmamak için bir sebep yok diye düşünüyorum.

2,135 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben İnsan Kaynakları mezunuyum. İşletme, ÇEKO, Endüstri Mühendisleri de İnsan Kaynakları departmanında çalışabiliyor. Bunun dışında İnsan Kaynakları’nda tecrübesi olan diğer kişiler de burada iş fırsatı yakalayabilirler.

3,310 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok fazla teknik beceri gerektirmediği takdirde her bölümden her kişi birçok fonksiyonda çalışabilir. Burada Endüstri Mühendisleri, Psikologlar, İşletme mezunları ve farklı bölümlerden gelen arkadaşlarımız var. Hatta bizim ekibimizde İnsan Kaynakları'nda kariyerine başlamamış ancak Satış ve Üretim'de başlamış İK müdürlerimiz var. Bu yüzden oldukça çeşitli bir departman olduğunu söyleyebilirim.

2,408 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence her bölüm olabilir ama kişinin İnsan Kaynakları’nda ne yapıldığını bilmesi ve bunu istemesi çok önemli. Kişi istiyorsa kendisini bu alanda geliştirebilir, öğrenebilir ve bu fonksiyonda ilerleyebilir.

Ben Endüstri Mühendisiyim ve İnsan Kaynakları’nda keyifle çalışıyorum. Bu yüzden böyle bir sınır kendimize koymayalım, önemli olan o sınırları zorlamaktır.