Cevaplar 6

Yükleniyor...
1,122 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans bölümü, şirket içinde bütün departmanlarla birlikte çalışarak hem kararların hem de stratejilerin belirlenmesine yön veren bir departmandır. Dolayısıyla şirket içerisinde oldukça stratejik bir konuma sahibiz. Hem verdiğimiz kararların direkt olarak işe katkısını ilk günden görebiliyoruz hem de birlikte çalıştığımız insanlara bu rehberliği etmenin ne kadar güçlü olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla oldukça tatmin edici rollerin olması güzel bir durum yaratıyor.

10,756 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans; global olarak bir transformasyondan geçiyor. Eski Finansçılar muhasebe, kolluklarla defter tutma, Excel ve dosyaların içinde boğulmuş durumdaydı. Bugün bunların yerine sistemler, teknolojiler geldi ve işler merkezileştirilerek yurtdışında bazı yerlerde yapılmaya başlandı. Bugün; Finans’tan bir iş ortaklığı bekleniyor. Kendi gözlüğünüzle şirketin gittiği yönü görerek, kendi analizlerinizi yaparak şirketin gidişatına yön veriyorsunuz veya kararların alınmasında katkıda bulunuyorsunuz. Bu şirkette bir karar merciinde olmak, söylediklerimin ciddiye alınıp aksiyona dönüştüğünü görmek beni motive ediyor. Ben kendi adıma en çok iş tatminini bu masanın çevresinde oturmaktan alıyorum.

380 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans, destek bir fonksiyon olarak görünmesine rağmen aslında bütün stratejilerin, vizyonların, misyonların tam ortasında yer alıyor. Bir şirket bir karar alacağı zaman mutlaka finans analizine bakıyor. Finans; kaynakların doğru yerde kullanılmasını ve doğru yatırımlar yapılmasını sağlıyor. Dolayısıyla bu kararların içerisinde yer almak ve gerçekten bir etki yaratabilmek beni Finans'ta en fazla motive eden faktörlerden bir tanesidir.

343 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası ilişkiler mezunu olarak her zaman olaylara geniş açıdan bakmak ve bu olaylar içerisinde söz sahibi olmak benim için önemli bir şey. Aynı zamanda hem rakamlarla da haşır neşirsiniz hem de hesap kitap yapıyorsunuz. Daha ekonomik ve sosyal gelişimlere hâkimsiniz. Bu bütünsel olarak insanı tatmin ediyor.