Enerji

26 soruya 23 cevap verildi.

Cevaplar 23

Yükleniyor...
529 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Açıkçası hiçbir benzerlik yok diyebilirim. Çalıştığım şirketten veya sektörden kaynaklanıyor olabilir, tam ayırt edemiyorum ama orada iş ortamında biraz daha yalnızsınız. Genel olarak toplantılar ve Excel ile geçen bir hayat var. Buradaki Üretim alanında insanlarla birliktesiniz, onlarla birlikte bir hedefe doğru koşuyorsunuz ve aynı zamanda arka tarafta analitik düşünce yapısını kullanarak, belirli verileri yorumluyorsunuz. Teknik ve sosyal kriterlerin tam arasında bir rol var ama Enerji sektörü biraz daha teknik bilgi gerektiren bir sektör diyebilirim.

453 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu divizyonun altında Yüksek Gerilim, Orta Gerilim ve Alçak Gerilim olmak üzere üç fabrika var. Ben Alçak Gerilim fabrikasında çalışıyorum. Yüksek Gerilim’i pek tanımasam da Orta Gerilim’de ürünlerimizle elektrik panoları gibi ürünler gerçekleştiriliyor. Alçak Gerilim’e örnek vermek gerekirse; sigortalar, devre kesiciler, şalterler, kontaktörler gibi ürünlerin hem parça hem de montaj üretimini yapıyoruz. Ben Ön İmalat bölümünde parça üretimi kısmındayım. Hedef kitlemiz elektrik piyasası ve piyasada Siemens’i ilk sırada söyleyebiliriz çünkü diğer firmalarla karşılaştırdığımızda kalite açısından %200 veya %300 seviyelerindeyiz. Her zaman en iyi ürünü piyasaya sunuyoruz ve böylece pazar payında 1. sırada yer alıyoruz.

368 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Power & Gas divizyonunda her seviyede anahtar teslim, EPS yani sıfırdan santral inşa ediyoruz. Ayrıca endüstrinin her alanında kullanılan gaz, buhar tribünü ve jeneratörlerin tedariğini sağlıyoruz. Santral olmadığı zamanlarda elektrik, mekanik ve inşaat gibi santralin belli kısımları için yaptığımız çözümlerle müşteriye gidiyoruz.