Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (47 Cevap)

Bilgisayar Mühendisleri'nin işi çok spesifik olduğu için sadece kendi işini yapmak zorunda olmaları gibi bir yanlış anlaşılma bazen olabiliyor ama öyle bir şey yok. Biz Bilgi İşlemleri'nde devam eden iki arkadaşız. Şu anda Ticari Pazarlama, Reklam Ajansları, Satış, Operasyon gibi çeşitli yelpazede çalışan arkadaşlarım da var.

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Bilgisayar Mühendisliği, devamlı değişen ve gelişen bir meslek olduğu için o dönemin popüler bilgilerini öğrendim ama ileride bu bilgiler değiştiğinde, değişen bilgileri öğrenmem gerektiğini de öğrendim. Kişisel olarak çok uluslu bir yapıya ayak uydurmayı sağlayacak ne gerekiyorsa onları da öğrendim.

Neden Bilgisayar Mühendisi olmayı tercih ettiniz? (3 Cevap)

Ben analitik yapımı sevdiğim ve bunu geliştirmek istediğim için Mühendislik seçeceğim kesindi. Mühendislik dallarını araştırmaya başladığımda Yazılım Geliştirme çok ilgimi çekti çünkü sanal ortamda bir şey yarattığınızda bunun sağladığı esneklik ve fırsatlar beni çok cezp etmişti.

Bilgi Sistemleri alanında çalışmak isteyen yeni mezun ve öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Stajlarını iyi değerlendirsinler çünkü Bilgi Sistemleri'nin yelpazesi çok geniş ve bunun hangi parçasında yer alacaklarını öğrenmeleri onların sonraki kariyer gelişimleri için gerekiyor. Bunun dışında istekli ve enerjik olmalarını tavsiye ediyorum çünkü her zaman benzer iş yapabilecekleri bir dinamizm olmadığı için yeni şeyler öğrenme isteği ve bunun için gerekli enerjiyi barındırmaları gerekiyor.

Bilgi Sistemleri alanında çalışmak için nasıl özellikler ve yetkinlikler gerekir? (1 Cevap)

Bence en önemlisi; hızlı öğrenmek, odaklanmak ve analitik olmaktır. Bunun dışında işe istekli olmak çok önemli çünkü bazen dünyayı takip etmek zor olacağı için bunu gönüllü olarak yapmak gerekiyor.