Bilgi Sistemleri

Bilgi Sistemleri

8 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Bilgi Sistemleri Uzman Yetkili Denetçi ne iş yapar? Bilgi Sistemleri Uzman Yetkili Denetçi olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Çok farklı denetimlerde çok farklı süreçlerde yer alıyor. Ben doğrudan bankacılık yapmıyorum ama bütün bankacılık süreçlerini öğreniyorum. Bunların nasıl olması gerektiğini ve güncel durumlarını karşılaştırıyorum. Bilgi Sistemleri tarafında internet bankacılığı, cep şubesi, ATM, network altyapısı gibi konularda çalışmalarımız oluyor. Bunun dışında kredi, mevduat ve masaüstü uygulamalarını denetliyoruz.

Bilgi Sistemleri Müdürü ne iş yapar? Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Aklınıza gelebilecek her işi yapar. Burada 320 lokasyonu olan, dünyanın diğer ülkelerinde ve farklı coğrafyalarında hizmet sunan bir firmayız. Buradaki altyapıyı sağlamak, insanla teknolojiyi bir araya getirmek, mümkün olduğunca misafirlerimize yani müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamak için her türlü çalışmayı yürütüyoruz. Burada teknoloji ve insan odak noktamızdır.

Penti Bilgi Sistemleri Departmanı olarak üzerinde çalıştığınız bir proje örneği anlatabilir misiniz? (1 Cevap)

Geçtiğimiz sene Penti Power adında, Penti’nin gücünü gösteren bir proje yaptık. Bu proje mağaza ve merkez çalışanlarımızı, müşterilerimizi bir araya getiren, uçtan uca iletişimi sağlayan, ürünler hakkında bilgi topladığımız, müşteri memnuniyetini sağladığımız bir proje oldu. Aynı zamanda mağaza çalışanlarımız bu sistemi kullanarak hem raporlarına erişebildi hem de ürünlerle ilgili geri bildirimlerde bulunabildi. Biz de bunları merkez olarak toplayıp raporladık ve yönetimin birçok açıdan farklı konularda hızlıca karar alabilmesini sağladık. Hatta bu projenin sonunda ödül de aldık ve bunun Penti’ye katkısı çok büyük oldu. Proje hala aktif olarak devam ediyor.

İşletme Fakültesi mezunu olarak Bilgi Sistemleri alanında çalışmaya nasıl karar verdiniz? (1 Cevap)

Yaptığınız işi tutkuyla yapmanıza bağlı. Yaptığınız işi severek yapıyorsanız ne mezunu olduğunuzun pek bir önemi yok. Kariyer hayatınız boyunca okuduğunuz okulların işinize elbette katkısı var fakat yaptığınız iş aldığınız keyifle doğru orantılı. İşinizden ne kadar keyif alıyorsanız, işinizi o kadar doğru yaparsınız. Bu da okulla pek bağlantısı olmadığını gösterir. Diğer firmalarda da çok fazla örnek görüyoruz. Farklı bölümleri bitirip bambaşka pozisyonlarda bambaşka organizasyonları yöneten farklı yöneticiler var.

Bilgi Sistemleri Uzman Yetkili Denetçi olarak Garanti Bankası'nda bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

İşle ilgili en sevdiğim nokta, bunu çok net anlatamayacak olmamdır çünkü benim bir günüm diğer günümden çok farklı oluyor. Bir denetim içerisindeyken sürekli farklı bir aşamaya geçiyorsunuz. Bir denetimin planlama aşamasında siz kapsamınızı belirlersiniz ve bu işi yapmaya başlarsınız. Farklı ekiplerle toplantılar yaparak kendi analizlerinizi değerlendirirsiniz. Dolayısıyla benim de tamamen toplantıyla geçen bir günüm olabilir ama ertesi gün Kredi tarafında bir analiz yapabilirim, başka bir gün Denetim’in başka bir ayağında başka bir birimle görüşebilirim. Her günüm bu şekilde dinamik geçiyor, bu işi sevmemin nedeni de bu.