Bilgi Sistemleri

Bilgi Sistemleri

8 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Information Systems Team Leader ne iş yapar? Görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Bilgi İşlemleri Departmanı fonksiyon bazında bölündü ve Pazarlama, Satış, Finans, Operasyon ve çeşitli alanlarda işe odaklanıyoruz. Kendi alanımız içinde globalden aldığımız danışmanlıkla çeşitli yazılım geliştirmeleri, süreç iyileştirmeleri ve inovasyon projeleri yapıyoruz.

Philip Morris / Sabancı'da Bilgi Sistemleri alanında nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Gitmek istediğiniz ve size uygun yöne göre değişecektir. Burada hem kendi departmanınızda yükselebilirsiniz hem de departman arası geçişler yapabilirsiniz. Ayrıca kısa ve uzun dönemli yurtdışı atamalarından da faydalanabilirsiniz.

Bilgi Sistemleri Müdürü ne iş yapar? Penti'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Aklınıza gelebilecek her işi yapar. Burada 320 lokasyonu olan, dünyanın diğer ülkelerinde ve farklı coğrafyalarında hizmet sunan bir firmayız. Buradaki altyapıyı sağlamak, insanla teknolojiyi bir araya getirmek, mümkün olduğunca misafirlerimize yani müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamak için her türlü çalışmayı yürütüyoruz. Burada teknoloji ve insan odak noktamızdır.

İşletme Fakültesi mezunu olarak Bilgi Sistemleri alanında çalışmaya nasıl karar verdiniz? (1 Cevap)

Yaptığınız işi tutkuyla yapmanıza bağlı. Yaptığınız işi severek yapıyorsanız ne mezunu olduğunuzun pek bir önemi yok. Kariyer hayatınız boyunca okuduğunuz okulların işinize elbette katkısı var fakat yaptığınız iş aldığınız keyifle doğru orantılı. İşinizden ne kadar keyif alıyorsanız, işinizi o kadar doğru yaparsınız. Bu da okulla pek bağlantısı olmadığını gösterir. Diğer firmalarda da çok fazla örnek görüyoruz. Farklı bölümleri bitirip bambaşka pozisyonlarda bambaşka organizasyonları yöneten farklı yöneticiler var.

Penti Bilgi Sistemleri Departmanı olarak üzerinde çalıştığınız bir proje örneği anlatabilir misiniz? (1 Cevap)

Geçtiğimiz sene Penti Power adında, Penti’nin gücünü gösteren bir proje yaptık. Bu proje mağaza ve merkez çalışanlarımızı, müşterilerimizi bir araya getiren, uçtan uca iletişimi sağlayan, ürünler hakkında bilgi topladığımız, müşteri memnuniyetini sağladığımız bir proje oldu. Aynı zamanda mağaza çalışanlarımız bu sistemi kullanarak hem raporlarına erişebildi hem de ürünlerle ilgili geri bildirimlerde bulunabildi. Biz de bunları merkez olarak toplayıp raporladık ve yönetimin birçok açıdan farklı konularda hızlıca karar alabilmesini sağladık. Hatta bu projenin sonunda ödül de aldık ve bunun Penti’ye katkısı çok büyük oldu. Proje hala aktif olarak devam ediyor.