Bilgi Sistemleri

8 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Yükleniyor...
1,440 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok farklı denetimlerde çok farklı süreçlerde yer alıyor. Ben doğrudan bankacılık yapmıyorum ama bütün bankacılık süreçlerini öğreniyorum. Bunların nasıl olması gerektiğini ve güncel durumlarını karşılaştırıyorum. Bilgi Sistemleri tarafında internet bankacılığı, cep şubesi, ATM, network altyapısı gibi konularda çalışmalarımız oluyor. Bunun dışında kredi, mevduat ve masaüstü uygulamalarını denetliyoruz.

526 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yaptığınız işi tutkuyla yapmanıza bağlı. Yaptığınız işi severek yapıyorsanız ne mezunu olduğunuzun pek bir önemi yok. Kariyer hayatınız boyunca okuduğunuz okulların işinize elbette katkısı var fakat yaptığınız iş aldığınız keyifle doğru orantılı. İşinizden ne kadar keyif alıyorsanız, işinizi o kadar doğru yaparsınız. Bu da okulla pek bağlantısı olmadığını gösterir. Diğer firmalarda da çok fazla örnek görüyoruz. Farklı bölümleri bitirip bambaşka pozisyonlarda bambaşka organizasyonları yöneten farklı yöneticiler var.

490 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Geçtiğimiz sene Penti Power adında, Penti’nin gücünü gösteren bir proje yaptık. Bu proje mağaza ve merkez çalışanlarımızı, müşterilerimizi bir araya getiren, uçtan uca iletişimi sağlayan, ürünler hakkında bilgi topladığımız, müşteri memnuniyetini sağladığımız bir proje oldu. Aynı zamanda mağaza çalışanlarımız bu sistemi kullanarak hem raporlarına erişebildi hem de ürünlerle ilgili geri bildirimlerde bulunabildi. Biz de bunları merkez olarak toplayıp raporladık ve yönetimin birçok açıdan farklı konularda hızlıca karar alabilmesini sağladık. Hatta bu projenin sonunda ödül de aldık ve bunun Penti’ye katkısı çok büyük oldu. Proje hala aktif olarak devam ediyor.

478 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aklınıza gelebilecek her işi yapar. Burada 320 lokasyonu olan, dünyanın diğer ülkelerinde ve farklı coğrafyalarında hizmet sunan bir firmayız. Buradaki altyapıyı sağlamak, insanla teknolojiyi bir araya getirmek, mümkün olduğunca misafirlerimize yani müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamak için her türlü çalışmayı yürütüyoruz. Burada teknoloji ve insan odak noktamızdır.

331 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teftiş Kurulu; bankanın denetimlerini yapan, bunun karşılığında güvence veren, eksikliklerin nasıl giderilebileceğiyle ilgili öneriler sunan bir denetim yapısıdır. Bilgi Sistemleri Denetçisi de teknolojik altyapıya ilişkin yazılımsal, donanımsal, operasyonel olarak tüm süreçleri denetler.