Cevaplar 16

Filtrele:Sırala:

İş Stratejisi Yöneticisi olarak Metro Cash&Carry'de bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Günler yoğun toplantılarla geçiyor. Bu toplantıdan çıkan kararların ve fikirlerin projeye girdi olarak sağlanmasını sağlıyoruz. Her gün yaşadığımız belli bir standart rutinimiz yok. Değer Yaratma Planı olarak takip ettiğimiz bir stratejimiz var. Bununla ilgili bazı dönemlerde üst yönetime sunum ve raporlamaları hazırlıyoruz. O dönemde topladığımız dataları bir şablona sokup üst yönetime aktararak onları bilgilendiriyoruz. Strateji Geliştirme kısmında daha fazla toplantılar yapıp fikirler üreterek projenin ayaklarını yere bastırmamız gerekiyor. Genel olarak görevimiz, grup çalışmasıyla ve toplantılarla geçen bir süreci ilgili dokümanlara aktarmak diyebilirim.

İş Stratejisi Yöneticisi ne iş yapar? İş Stratejisi Yöneticisi olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Şirket genel olarak strateji döneminden geçiyorsa, Strateji Geliştirme bölümü gerekli olan bütün analizleri ve öngörüleri şirkete sağlar. Daha sonra analizleri, raporlamayı ve sunumu yapar. Bu departmanda çalışan kişiler üst yönetime yakın olarak çalıştığından dolayı onlara gerekli stratejilerin oluşturulması için ilgili dataları sunarlar. Strateji onaylandıktan sonra koyulan hedeflerin nasıl oluşturulacağı hakkında iş birimleriyle beraber çalışıp, proje planı yapılarak bu projeler takip edilir. Sonrasındaki kısım takip ve bu takip disiplininin şirkete yayılmasıdır. Hedeflere ulaşmak kolay bir şey değil. Sabırlı olmak gerekiyor ve bazı zorluklardan geçiyorsunuz.

Bir yeni mezun neden Metro Cash&Carry'i tercih etmeli? (2 Cevap)

Metro’nun satış kanalının bir tarafında müşteri diğer tarafında FMCG sektöründeki tedarikçilerimiz var. Çok ciddi anlamda müşteri datamız ve bu müşteri datasını yorumlayabilecek kabiliyetlerimiz var. Bu yüzden burada yeni mezunlar, müşteri tarafındaki alışveriş davranışlarını çok iyi bir şekilde öğrenebilirler. Diğer taraftan da büyük bir sektör olan FMCG sektöründe çok fazla tedarikçiyle çalışıyoruz. Burada da tedarikçilerin dinamiğini anlamaları açısından çok faydası oluyor. Metro, bulunduğu Perakende sektörü itibari ile olabildiğince dinamik, enerjik ve eğlenceli bir şirket. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda yeni mezun arkadaşlar için Metro, işe başlamak için çok ideal bir yer.

İş hayatına yeni başlayacak olan kişilere tavsiyeleriniz nelerdir? (5 Cevap)

Üniversite hayatında ne istediklerini bulmaya çalışsınlar. Bunu bulmaya çalışırlarsa kendileri için iş hayatı başlangıçları daha kolay olur. Olabildiğince farklı departmanlarda fazla staj yaparak farklı ortamları denesinler. Hobileri varsa hobilerinin peşinden gitsinler. Perspektiflerini olabildiğince geniş tutarak kendilerini tanımaya çalışıp ona göre karar versinler.

Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (82 Cevap)

Endüstri Mühendisliği’nin alımı oldukça geniş ve her alanda çalışan mevcut. Ben kendi arkadaşlarıma baktığımda da birçok farklı alanda çalıştıklarını görüyorum. Endüstri Mühendisliği size bir şans veriyor, siz de o şansı istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.