Cevaplar 6

Yükleniyor...

Stajlar öğrenciyken iş hayatını öğrenmemiz ve görmemiz için var. Start-up'taki staj sürecinizde siz kişisel olarak bir gelişim gösterirken, içinde olduğunuz oluşumda gelişmesi ve bu gelişmeye bir şekilde katkı sağlamak güzel bir his. Ayrıca start-up bir oluşum kurumsal bir oluşuma göre daha küçük olduğu için bir çok işe dahil olup, daha çok şey öğrenebiliyorsunuz. :)

299 görüntülenme

İletişim Fakultesi'nde okuyan bir öğrenci olarak, kesinlikle imkanlar en büyük artı. Ülkenin neredeyse her alanda merkezi İstanbul'da bulunduğu için öğrencinin bunlardan kazanım sağlaması çok muhtemel. İş, staj, etkinlikler, buluşmalar vb. şeylere ulaşmak diğer şehirlere göre daha mümkün.

Yaşamın kendisi de bir artı. İnanılmaz bir kültür birleşimine sahip bir şehir olduğu için kişinin beslenebileceği çok fazla şey var. Özellikle kreatif olarak insanı çok besliyor. Herhangi bir konuda en geniş seçeneği sunabilecek bir şehir olması spontaneliğe sebep oluyor ve yaşamayı daha keyifli hale getiriyor.

719 görüntülenme

En büyük eksisi tam anlamıyla öğrenci hayatını deneyimleyememek. Daha küçük şehirlerde ve kampüsü olan okullarda okuyan öğrencilere göre İstanbul'da okuyan öğrenciler şehrin hızlı temposu, kalabalığı ve yaşamın daha pahalı olması nedeniyle yetişkinliğe bir tık daha yakın bir hayat yaşıyorlar.

343 görüntülenme

Çoğu üniversite bölümü gibi mezun olunduğunda spesifik bir meslek alanına dahil olma durumunuz olmadığı için en önemli şey hangi alanda çalışmak istediğini bilmek. RTS bölümünün çalışma yelpazesi çok geniş. İlgi ve bilgilerinize göre bir alana yönelmek işinizi kolaylaştıracaktır. 

Bunun dışında kendinize ve ideallerize karşı inançlı olmak çok önemli. Herhangi bir iş bulmanın zor olduğu bir alan olduğu için hırslı ve inatçı olmak gerekli diye düşünüyorum.

2,308 görüntülenme