Uluslararası Finans Bölümü

Uluslararası Finans Bölümü

8 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Neden Uluslararası Finans Bölümü? (1 Cevap)

Temel olarak aldığımız iktisadi idari bilimler eğitiminin yanında üst sınıflarda alanlaşmanın ve bölüm olmanın fazlasıyla hissedildiği bir bölümdür.Ayrıca okulumuzda bulunan Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi sayesinde Borsa İstanbul havası fazlasıyla hissedilmektedir.

Uluslararası Finans Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Finansal analiz alanında çalışmak ve bankacı olmak herkesin tahmin edebildiği basit iş imkanlarıdır.Üst seviyede ise Borsa İstanbul,SPK,Merkez Bankası,Hazine Müsteşarlığı,Dünya Bankası,Uluslararası Para Fonu ve Dünya Ticaret Örgütü bulunmaktadır.Temel olarak iktisadi idari bilimler fakültesinin en kapsamlı eğitimlerinden birini içerdiği için iş imkanlarının neredeyse hepsini içerir.

IESEG School of Management Uluslararası Finans Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Paris’te Master yaptım. Master yaptığım okulda 30 farklı ülkeden sınıf arkadaşım vardı. Uluslararası anlamda insanlarla çok iyi iletişim kurdum. Bir Çinlinin nasıl düşündüğünü, bir Almanın nasıl iş yaptığını gördüm. Finans’ın dışında insan ilişkileri ve hayata bakış açısı yönünden çok geliştim. Finansal açıdan da kendimi çok yetersiz görüyordum ve Avrupa’ya giderek eğitimimiorada daha iyi alabileceğimi düşünerek Finans alanında eğitim aldım. Aldığım eğitim kurumsal hayata başlamadan teknik anlamda bir baz oluşturdu, temel attım diyebilirim. Temel attıktan sonra iş hayatına geçtiğimde Finans alanında öğrenme aşamam çok daha hızlı oldu ve çalıştığım şirkete çok rahat adapte oldum. Bu açıdan aldığım Finans eğitimi benim için çok kritikti çünkü bu sayede kariyerim biraz daha hızlı ilerledi.

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Ben bölümümü bankacı olmak istediğim için seçtim. Bankacılık sektörüne adım atarken okuduğum bölüm bana teorik ve pratik olarak ön hazırlık sağladı, analitik düşünme becerimi geliştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi’nin sağladığı staj imkanları ve yurt dışıyla olan bağlantıları da yabancı dilimi ve kendimi geliştirmemde etkili oldu.

Uluslararası Finans Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Ben ve arkadaşlarım bankacılık sektöründe olmayı tercih ettik ve arkadaşlarım şu anda bankacılığın Satış veya Pazarlama gibi çeşitli departmanlarında görev alıyor, ben de denetim sektörünü tercih ettim. Bu yüzden Uluslararası Finans bölüm mezununun belli bir mesleği yapması gerektiğiyle ilgili bir kriter yok. Siz ne yapmak istiyorsanız, kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsanız o alanı tercih edebilirsiniz.