Uluslararası Finans Bölümü

7 soruya 4 cevap verildi.

Cevaplar 4

Yükleniyor...
4,276 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ve arkadaşlarım bankacılık sektöründe olmayı tercih ettik ve arkadaşlarım şu anda bankacılığın Satış veya Pazarlama gibi çeşitli departmanlarında görev alıyor, ben de denetim sektörünü tercih ettim. Bu yüzden Uluslararası Finans bölüm mezununun belli bir mesleği yapması gerektiğiyle ilgili bir kriter yok. Siz ne yapmak istiyorsanız, kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsanız o alanı tercih edebilirsiniz.

Finansal analiz alanında çalışmak ve bankacı olmak herkesin tahmin edebildiği basit iş imkanlarıdır.Üst seviyede ise Borsa İstanbul,SPK,Merkez Bankası,Hazine Müsteşarlığı,Dünya Bankası,Uluslararası Para Fonu ve Dünya Ticaret Örgütü bulunmaktadır.Temel olarak iktisadi idari bilimler fakültesinin en kapsamlı eğitimlerinden birini içerdiği için iş imkanlarının neredeyse hepsini içerir.

2,812 görüntülenme
2,601 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben bölümümü bankacı olmak istediğim için seçtim. Bankacılık sektörüne adım atarken okuduğum bölüm bana teorik ve pratik olarak ön hazırlık sağladı, analitik düşünme becerimi geliştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi’nin sağladığı staj imkanları ve yurt dışıyla olan bağlantıları da yabancı dilimi ve kendimi geliştirmemde etkili oldu.

Temel olarak aldığımız iktisadi idari bilimler eğitiminin yanında üst sınıflarda alanlaşmanın ve bölüm olmanın fazlasıyla hissedildiği bir bölümdür.Ayrıca okulumuzda bulunan Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi sayesinde Borsa İstanbul havası fazlasıyla hissedilmektedir.

2,010 görüntülenme