Türkiye Genel Müdürü

4 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
2,204 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada çalışan birçok kişi var. Bu kişilerin kariyer gelişimlerinin sağlanması, onların mutlu ve huzurlu bir ortamda çalışıyor olmaları benim en önemli görevlerim arasında. Microsoft dünyasında Türkiye'nin bayrağını taşımak yine görevlerim arasında. Microsoft dünyada 100-110 ülkede bulunan bir şirket ama her bir ülkeye de değişik şekilde yatırımlar yapıyor. Microsoft'un merkezinden en fazla yatırımı, en fazla ilgiyi Türkiye'ye çekmek de benim görevlerim arasında. Microsoft’u kişi olarak Türkiye'de temsil etmek de benim görevlerim arasında. En yüksek seviyeden en alt seviyeye kadar Microsoft’u temsil etmek, onun değerlerini anlatmak yine benim görevlerim arasında. Genel anlamda bunları düşünebiliriz. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla zaman geçirmek benim en önemli önceliklerimden biri. Çünkü; onlarla birlikte olabilirsem, onların dertlerini sıkıntılarını görüp, Microsoft olarak onlara nasıl yardımcı olabileceğimizi ve onlara nasıl değer katabileceğiniz öğreniyorum. O yüzden müşterilerimizle olan ziyaretler ve toplantılarla çok fazla zaman geçiyor. Yine bizimle birlikte çalışan, bizim yazılımlarımızı kullanarak yeni yazılımlar geliştiren, bizim teknolojilerimizi kullanarak yeni değerler yaratan bir sürü firma da var biliyorsunuz. Onlarla da zamanım geçiyor. Sonra da çalışanlarımla çok zamanım geçiyor. Onlarla hem bire bir toplantılar olsun, hem onların gelişimi anlamında onlara katkı olacak, onlarla paylaşacağım konular bayağı zamanımı alıyor. Tabi ki merkezimizle devamlı bir iletişim içerisindeyiz tahmin edersiniz ki. Günde neredeyse 100-200 tane e-posta geliyor. Bunlara cevap verilmesi çok fazla zamanımı alıyor. Bir tek Microsoft’un yaptığı değil; diğer birlikte çalıştığımız, işbirliği içinde olduğumuz firmalarla yaptığımız etkinlikler var. Eğitim sektörüne, üretim sektörüne ya da genel olarak basınla yaptığımız paylaşımlar ve konuşmalar var. Buralarda da tabii büyük bir zaman harcıyorum. Seyahatlerim oluyor. Ankara'ya ya da yurt dışındaki merkezimize. Yeni şeylerin öğrenilmesi, oradaki stratejilerimizi anlayıp buraya uygulayabilmek adına yaptığımız seyahatler. Bunlarla zaten bir gün çok hızlı bir şekilde bitiyor.

1,514 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genel Müdür, işini iyi bilen, birbirini sorgulayabilen ama birbirine saygı duyan ve birbiriyle çalışmaktan keyif alan ekibi oluşturur. Ben birebir hiçbir işi yapmadığımı söyleyebilirim. Her işi yapan, işinin uzmanı ve sektörde en iyilerden olan bir yönetim ekibimiz var. Onların sorumluluğu da hem beraber çalıştıkları arkadaşları geliştirmek hem de işlerini en doğru şekilde yapmaktır. 

Ben günlük işlerin yürümesinde çeşitli onaylar veriyorum. Bunun dışında daha uzun dönemli olarak şirketin vizyonuyla ve gelecekte ne yapmak istediğimizle ilgili konularda birlikte çalıştığımız gruplar oluyor. Tabii ki her işin planını dinleyip üretim stratejilerimizin veya Ankara’yla olan çalışmalarımızın hepsinin içinde oluyorum ama birebir olarak yaptığım çok önemli bir işin olduğunu düşünmüyorum. Ben esas işi çok yetkin bir yönetim ekibinin yaptığına inanıyorum ve onlarla çalıştığım için de kendimi çok şanslı hissediyorum. Bence Genel Müdürün en önemli işi, birbiriyle uyumlu, kaliteli, işini bir adım öteye götürebilecek yetkinliğe sahip bir yönetim ekibi oluşturmak diye düşünüyorum.

1,383 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Microsoft’ta çok değerli, çok iyi eğitimden geçmiş arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızı daha da geliştirmek benim en büyük sorumluluklarından bir tanesi. Kariyerlerini geliştirmek, onları oldukları noktadan daha iyi bir noktaya getirmek, onları büyütmek büyük bir sorumluluğum. Bunları yapmak da hoşuma gidiyor. İlerisi için onların hayatlarına değişik yönler verebiliyor olduğumu düşünüyorum. Bir de Türkiye'yi bilişim sektörü içerisinde söz sahibi bir ülke yapmak da benim katkım olabilecek konulardan bir tanesi. Microsoft’la birlikte çalışan yazılım evlerinin ihracatını desteklemek, Türkiye'de olan startupları büyütüp yeşertip onların belki dünya şirketi olmasını sağlamak da benim etkim olan konulardan. Bunları da yapıyor olmak bana apayrı bir zevk veriyor diyebilirim.

601 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz yoğun olarak birlikte çalışan bir şirket olduğumuz için toplantılarımız bol oluyor. Bu yüzden birbirimizi bilgilendirmek ve şirket içinde bütünlük sağlamak önemli önceliğimizdir çünkü bu kişileri de geliştiriyor. Belki zaman alıyor ama o toplantılara giren arkadaşlarımıza önemli gelişim fırsatları çıkıyor. Benim de günümün önemli bir kısmı toplantılarla geçiyor. Bu toplantılarda uzun vadeli planlar, gün içinde yapılması gereken konularla ilgili kararlar, bir sonraki yılın bütçesiyle ilgili çalışmalar, insanlarımızı nasıl geliştireceğimizle ilgili planlar konuşuluyor. 

Ben şirketin dış temsilinden sorumluyum. Dolayısıyla hem içinde bulunduğumuz sektörde hem de yatırımcı şirketlerin içinde bulunduğu çeşitli derneklerde farklı görevlerimiz oluyor ve Türkiye’nin bir adım ileriye gitmesi için onlara katılıyoruz. Ankara’daki şirketimizin de temsili var. Çeşitli ruhsatların alınması, geri ödemelerin tamamlanması, ülkemizin uzun dönemli stratejik planlarına girdi verilmesi gibi konularda çalışıyorum. Pfizer çok büyük bir şirket olduğu için dünyayla çok entegre çalışıyor. Bu yüzden yurtdışı operasyonlarımıza Türkiye’deki ihtiyaçlarımızı bilgilendirme gibi konular oluyor, onlara da zaman ayırıyorum.