Cevaplar 9

Yükleniyor...

Eşit ağırlıktan sınava girip analitik düşünmeyi seven, matematikten çok da kopmak istemeyenler ve fazla sözel-ezberden sıkılanlar için mükemmel bir bölüm. Sözel-matematik dengesini kurarken varsayımlar üzerinde gitmeniz sanki derste bulmaca çözüyormuş hissi veriyor ve şahsi düşüncem İİSBF fakültesi bölümleri içerisinde en eğlenceli bölüm. 

Akademik alanda kariyer yapmak isteyenler için bölümde halen geliştirilebilecek ve öğrenilecek çok şey olduğunu görüyor ve kendinizi "sosyal bilim insanı" olarak görebiliyorsunuz. Ayrıca "ekonomist" olacak olmanın verdiği heyecanı daha ilk senelerde hissedebiliyor ve bölümü anlamak için diğer bilim dallarından yararlanmayı kendinize bir yük olarak görmekten çok fırsat olarak görebiliyor ve her öğrendiğinizi ekonomi ile bağdaştırmaya çalışıyorsunuz. 

Özel sektör isteyenler için de kazandırdığı analitik düşünce yapısı çoğu zaman çok büyük bir avantaj. Ayrıca birçok şirketin kurumsal ilişkiler, pazarlama, insan kaynakları, satış vb. gibi departmanlarında birçok bölümden insan çalışabilecekken üstüne bir de finans gibi bir departmanda çalışabilecek kabiliyette olabilmek yine büyük bir avantajı.

4,218 görüntülenme

Hem doğu kampüste hem de merkez kampüste yurtlar var. Doğu kampüste genelde hazırlıkta okuyan öğrenciler kalırken merkezde ağırlıklı olarak bölümdeki öğrenciler kalmakta. Tek kişilik, iki kişilik karyolalı-ranzalı, üç kişilik ve dört kişilik odalar bulunmakta. Fiyat olaraksa şu sayfaya bakabilirsiniz: http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admin-unit/yurt/yurt_ucret.html

1,531 görüntülenme

Yemek için kampüs içinde yemekhane ve birçok cafe var(Café In,Coffee Break,Speed,Kıraç,Mozart,Sofa,Sözeri ,Fiero,Starbucks). En uygun fiyatlısı yemekhane(4.90 fix menü~8.90 seçmeli menü gibi bir fiyatı var sanırım bu sene /seçtiğiniz menüye göre fiyatı da değişiyor)
Speed ve Kıraç'a da öğle arasında yemekhanede yemek istemeyen öğrenciler gidiyor(yemekhaneden biraz daha pahalı)

Ulaşım için Tunus,Sıhhiye,Bahçeli taraflarına gidiyorsanız okulun ring servislerini kullanabilirsiniz(Bilkent öğrenci kartınızı basmanız yeterli).

Konaklama içinse yurtta kalıyorsanız fiyatları şuradan öğrenebilirsiniz: http://www.yurt.bilkent.edu.tr/yurt_ucret.html

1,024 görüntülenme

-Eğitiminin kalitesi
-Türkiye ve dünya çapında saygıdeğer bir okul olması
-Öğrenci kulüpleri ve eğlenceli bir sosyal ortamının olması
-Kampüsün sağladığı gerçek bir üniversite hayatı
-Okulun şehir içine ulaşımı sağladığı servisler
-Kütüphanesi

302 görüntülenme

Ders seçiminde kotaların çok hızlı dolması ve kampüsün bazı yerlerinde yavaşlayan veya çekmeyen interneti
[ Bir de bu kadar güzel bir üniversite keşke İstanbul'da olsaydı :( ]

454 görüntülenme
1