Cevaplar 9

Yükleniyor...

Analitik düşünme becerisi, matematiksel araçları kullanabilme kabiliyeti ve hayatın içinden örneklerle destekleme olanakları bu bölümü sosyal bilimler alanında çok çekici kılıyor. Her ne kadar matematik bilgisine çekimser bakan öğrenci profilimiz olsa da bu bölümün en güzel yanlarından birisi kişiyi öğrendiklerine karşı daha da heveslendirerek çok çalışabilmeyi teşvik etmesidir. Bu sebeple lise yıllarında yapamama endişesi taşıdığınız şeyler bu bölümde daha fazlasını öğrenebilme hevesine dönüşebiliyor. Aynı zamanda kullanılan matematiksel araçların hayatta direkt karşımıza çıkan olaylarla/sözel bilgilerle desteklenebilir olması araç-amaç ilişkisini kurdurabiliyor.

Akademik alanda kariyer yapmak isteyenler için bölümde halen geliştirilebilecek ve öğrenilecek çok şey olduğunu görüyor ve kendinizi gelecekte "sosyal bilim insanı" olarak görebilmeyi arzu ediyorsunuz . Ayrıca kendini ekonomist olarak görebilme heyecanını daha ilk senelerde hissedebiliyor ve bölümü anlamak/ daha iyi bir iktisatçı olabilmek için diğer bilim dallarından yararlanmayı kendinize bir yük olarak görmekten çok fırsat olarak görebiliyor ve her öğrendiğinizi ekonomi ile bağdaştırmaya çalışıyorsunuz. Aynı zamanda sonraki yıllarda da öğrendiklerinizin yapboz parçaları gibi birleştiğini görebilmek çok tatmin edici hissettiriyor. 

Özel sektör isteyenler için de bölümün kazandırdığı analitik düşünce yapısı ve nasıl öğrenileceğini öğrenme yetisi (bilgiye nasıl en verimli şekilde ulaşılır) çoğu zaman çok büyük bir avantaj. Ayrıca birçok şirketin kurumsal ilişkiler, pazarlama, insan kaynakları, satış vb. departmanlarında çalışabilecek potansiyeli kazandırdığı da bir başka gerçek.

5,192 görüntülenme

Hem doğu kampüste hem de merkez kampüste yurtlar var. Doğu kampüste genelde hazırlıkta okuyan öğrenciler kalırken merkezde ağırlıklı olarak bölümdeki öğrenciler kalmakta. Tek kişilik, iki kişilik karyolalı-ranzalı, üç kişilik ve dört kişilik odalar bulunmakta. Fiyat olaraksa şu sayfaya bakabilirsiniz: http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admin-unit/yurt/yurt_ucret.html

2,152 görüntülenme

Yemek için kampüs içinde yemekhane ve birçok cafe var(Café In,Coffee Break,Speed,Kıraç,Mozart,Sofa,Sözeri ,Fiero,Starbucks). En uygun fiyatlısı yemekhane(4.90 fix menü~8.90 seçmeli menü gibi bir fiyatı var sanırım bu sene /seçtiğiniz menüye göre fiyatı da değişiyor)
Speed ve Kıraç'a da öğle arasında yemekhanede yemek istemeyen öğrenciler gidiyor(yemekhaneden biraz daha pahalı)

Ulaşım için Tunus,Sıhhiye,Bahçeli taraflarına gidiyorsanız okulun ring servislerini kullanabilirsiniz(Bilkent öğrenci kartınızı basmanız yeterli).

Konaklama içinse yurtta kalıyorsanız fiyatları şuradan öğrenebilirsiniz: http://www.yurt.bilkent.edu.tr/yurt_ucret.html

1,192 görüntülenme

-Eğitiminin kalitesi
-Türkiye ve dünya çapında saygıdeğer bir okul olması
-Öğrenci kulüpleri ve eğlenceli bir sosyal ortamının olması
-Kampüsün sağladığı gerçek bir üniversite hayatı
-Okulun şehir içine ulaşımı sağladığı servisler
-Kütüphanesi

379 görüntülenme

Ders seçiminde kotaların çok hızlı dolması ve kampüsün bazı yerlerinde yavaşlayan veya çekmeyen interneti
[ Bir de bu kadar güzel bir üniversite keşke İstanbul'da olsaydı :( ]

750 görüntülenme