Cevaplar 9

Yükleniyor...
1,049 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri gibi karmaşık ve çok hareketli olan bir yapıda çalışmaktan görece olarak bazıları bundan mutluluk da duyabiliyor. Çok fazla dinamikliğin olması ve her an bunlara ayak uyduruyor olmanız en zor yanlarından biridir. Birçok kişi sizden bir şeyler bekliyor. Siz Tedarik Zinciri çalışanı olarak müşteriniz olan departmanlara doğru hizmeti vermek, doğru malzemeyi, doğru zamanda getirmek veya doğru şekillerde, doğru yerlerde olmak zorundasınız. Bu beklentilere cevap vermeniz gerekliliği birçok insan için zor bir durum. Bu yüzden Tedarik Zinciri tarafında çalışmanın en büyük zorluklarından birisi müşteriyi memnun etmek diyebiliriz.

506 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her aksiyonu aynı anda almak üzere birleştirmek zor olabiliyor. Takip sisteminde çok kuvvetli olmanız gerekiyor ve günlük operasyonlar olduğu için normal işler devam ederken, araya giren anlık krizleri hemen çözüp sonrasında günlük işlerinize dönmeniz gerekiyor. O anlık krizlerin sarkması bütün sistemi zora sokuyor. Doğal olarak orada önceliklendirme çok önemli. Bunun dışında yine kriz anı mevcutsa, doğru kişilerle bu krizi hangi aşamada ve hangi partide çözmek gerektiğini belirlemek gerekiyor. Bazı noktalarda sahayla konuşup çok daha kısa bir şekilde çözebiliyoruz, bazı noktalarda da sistemsel olarak kendi getirdiğimiz çözümlerle sonuçlandırıyoruz. Dolayısıyla doğru hareketin ne olduğunu belirlemek oldukça kritiktir.

461 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri ve FMCG sektöründe çalışıyorsanız gündemin sürekli değiştiği, esneklik, hız ve çeviklik gerektiren bir alanda çalışıyorsunuz demektir. Bu esnekliğin sonucunda oluşan krizleri yönetmek en önemli becerilerden bir tanesidir. Ayrıca Fabrika, Operasyon, Satış, Global gibi pek çok fonksiyonla birlikte çalıştığımız için bunların ortasında bağlayıcı bir durumunda oturuyoruz ve tümünün ihtiyaçlarını karşılamak bazen zorlayıcı olabiliyor.

494 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birçok departmanla çalışıp zamanla yarışıyoruz. Zor yanları, bu departmanlarlaaynı paydalarda buluşmak çünkü biz Tedarik Zinciri’nde bir halkayız. Satın Alma, Depolama, Lojistik gibi departmanlarla çalışıyoruz. Bu süreçte çok hızlı hareket edip departmanlara gerekli bilgi ve mal akışını sağlamak zor olabiliyor ama bir yandan da keyifli diyebilirim.

545 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri, yeni ve farklı bir güne uyanmak demektir. Sürekli yeni bir çözüm bulmanız gerekiyor ve farklı problemlerle karşılaşabildiğiniz için iş yoğunluğu ve yaratıcı çözümler bulma nedeniyle bazen zorlanabiliyorsunuz.

282 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri’yle genelde bir sorun olduğunda iletişime geçildiği için çok göz önünde olan bir bölüm değildir. 9 yıldır L'Oréal’de çalışan biri olarak L'Oréal’de Tedarik Zinciri’nin söz hakkı çok yüksek bir bölüm olduğunu söyleyebilirim.

262 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri alanında en sondaki kademede biz bulunuyoruz çünkü ürünlerin doğru zamanda ve doğru bir şekilde müşteriye ulaşması, rafta bulunması ve günün sonunda tüketicilerin ürünleri seçmesini sağlamamız gerekiyor. En son noktada da biz bulunduğumuz için günün veya dönemin zorlukları içerisinde bazı sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz. Onları çözmek, insanlarla iletişimde olmak bazen yorucu olabiliyor ama günün sonunda bu sorunların üstesinden geldiğimizde bunun verdiği tatmin edici duygu tabii ki bambaşka oluyor.