Cevaplar 8

Yükleniyor...

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİNİ BİTİREN KİŞİNİN YAPABİLECEĞİ MESLEKLER.
Operasyon memuru
Operasyon Şefi
Operasyon Supervisor
Yolcu hizmetleri memuru
Yolcu hizmetleri Şefi
Yolcu hizmetleri Supervisor
Kargo memuru
Kargo Şefi
Kargo Supervisor
Ramp Memuru
Ramp Şefi
Ramp Supervisor
İstasyon Müdürü
vs daha bir çok alan

129,358 görüntülenme

Her geçen gün ihtiyaç duyulan yetenekli kafiyeli eleman ihtiyacından açılan bir bölüm.Bölümün bazı okullarda 2 yıllıklarida bulunuyor ancak gerçek bir işletmecilik yapmak istiyorsaniz 4 yıllık şart.Bölüm çoğu universitede yeni olduğundan fazla mezunu yok...mezun olununca hava yolu sirketlerinde yonetici sifatiyla yer alabilir ya da sonradan kpssye girip kulede de calisilabilir.Şuan hazırlık okumaktayim,dil bu bölüm için kacinilmaz ve de ne kadar dil bilirseniz okadar önde olursunuz.

48,746 görüntülenme

İş imkanı şu an için gayet iyi durumda ki mezun sayısı çok az olduğundan bölümü okumayanlar dahi şu an havalimanlarında çalışabiliyor. tabi ki havacılık sektörü değişime çok gebe sektör ve çabuk ilerleme kaydediyor.Ayrıntılı bilgiyi biraz forum karıştırarak edinebilirsiniz. Yükselebileceğiniz en üst alan dispatch liktir.Yer kaptanlığıda deniliyor. Ayrıntılar dediğim gibi biraz araştırarak bulunabilir.

87,239 görüntülenme

Havalimanlarındanda yer hizmetlerinde çalışır. Çaba gösterip özel kursları da başarıyla bitirirse kulede de çalışabilir. Tabii ki bunların olması için en azından İngilizceyi iyi derecede bilmek gerekir. Gerçi ülkemizde iş hayatında yükselmek için nitelikten çok arkası sağlam olan dayılar aranıyor ya, neyse...

132,330 görüntülenme

Pilot ve uçak-motor bakım vs hariç bütün havacılık sektöründe çalışabilirsiniz. Kendinizi nereye yönlendireceğinize bağlı.

28,753 görüntülenme

Kisaca bahsetmek gerekirse havaalani, havayolu veya catering bunlarin en baslicalari. Bir suru departmanda calisabilirsiniz. Havaalaninda gordugunuz kim varsa calisan bunlardan biri olabilirsiniz. Ayrica havayolundada onemli pozisyonlarda calisabilirsiniz biliyosunuz ki bi havayolu sadece pilotlardan olusmuyor. Ornegin ucaklara yemek servisi saglayan DO&CO; var havacilikla ilgili oldugu icin orda bile calisabilirsiniz cunku derslerimizde genelde yoneticilik uzerine veriliyor bu sayede 1 ve 2. sinifta kendinizi yazin calisarak gelistirirseniz cok guzel pozisyonlara rahatlikla gelebilirsiniz

115,427 görüntülenme

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Yakında tercih yapacaksınız. Eğer sonunda iş sahibi olmak istiyorsanız, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ile ilgili SHGM'den akredite olan iki yıllık okullara bakmanızı öneririm. Sonra da bu okulların akademik kadrosunu incelemeniz ve deneyimlerine bakmanızdır. Bölümü kitaptan okuyarak anlatılmasının size kazandıracağı sadece genel kültür olacaktır. Bunu zaten siz de yapabilirsiniz, okula gitmeye gerek yok. AÖF Havacılık Yönetimi bölümü bu amaçla kuruldu.

İşe girmek istiyorsanız İngilizce öğrenin ve sertifika veren iki yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programını seçin. Maltepe Üniversitesi MYO yeni açılmış bir bölüm. Neredeyse tüm yetkileri var. Evinizin yakınlığına göre Kapadokya Üniversitesi, Arel Üniversitesi, THK...

Bu okulların hangisi olduğunu aşağıdaki listede linki göreceksiniz.

http://web.shgm.gov.tr/tr/havacilik-isletmeleri/2067-yetkili-havacilik-egitim-kuruluslari

Ayrıca üniversitelerin burs imkanına da mutlaka bakın. Paralı diye düşündüğünüz üniversitelerde, % 100, % 75, % 50 gibi burs imkanları var. Vakıf üniversitelerini devlet üniversitesi gibi hiç ücret ödemeden okuyabilme fırsatını kaçırmayın.

Bu üniversitelerden mezun olduğunuzda sertifikanız varsa, İngilizce konusunda yeterliyseniz işe giriş aşamalarında avantaj sahibisinizdir demektir. Mezun olanlar, yolcuların check-in işleminden, uçakların tüm koordinasyon süreçlerinin yönetilmesine kadar, uçağın yük planlaması, kargoların yüklenmesi gibi hizmetlerde görev alabilecektir.

Başarılar dilerim.
21,856 görüntülenme

her kafadan bir ses çıkıyor onu bende tam öğrenemedim daha

86,107 görüntülenme