Cevaplar 8

Yükleniyor...
413 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış işinde şartlar daha iyi olsa da sabah 8 akşam 5 gibi bir çalışma düzeninin hayalini kuran arkadaşlar hayal kırıklığına uğrayabilirler. Özellikle hizmet satışında hizmetin 24 saat sürekliliği çok kritik olduğu için mesai mevzusunu bir kenara bırakarak geceli gündüzlü çalışabiliyoruz. Dolayısıyla mesai saati konusunda çok esnek düşünmemiz gerekiyor. Ayrıca çok hareketli, çok daha hızlı, her gün yeni şeyler öğrendiğiniz ve hayatınıza yeni şeyler kattığınız, birçok insan tanıdığınız ve dolayısıyla ufkunuzun genişlediği keyifli bir iş olduğunu söyleyebilirim.

303 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni mezun ve üniversite öğrencisi arkadaşlarımız kariyer planlarını yaparken Satışçı olmaya ilk 3-4 tercihlerinde yer vermiyorlar. Bence vermeliler çünkü Satış; onlara gelecekteki kariyer planları içerisinde çok farklı imkanlar sunabilecek bir meslektir. Satışçı olmaya karar verdiklerinde kendilerini bu alanda yetiştirmek zorundalar. Bir Satışçı'nın ihtiyacı olabileceği doğru ekipler oluşturma, takım çalışması, empati gibi alanlarda eğitimler almalılar. Bu alanlarda yazılmış önemli kaynaklar ve kitaplar var. Bu kitaplarla teorik bilgileri tamamlamalılar. Mezun olduklarında da şirketlerle iş görüşmelerine başlamak için mümkün zeminleri aramaya başlamalılar.

2,208 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş hayatını önceden görebilmeleri ve kendilerinde farkındalık yaratması için birkaç farklı firmada staj yapmalılar. İş hayatı sürekli rutin olarak gitmiyor. İyi günler de kötü günler de geçiriyorsunuz. Önünüze engeller de çıkabiliyor. Bu engeller karşısında yılmamanız, çaba sarf etmeye devam etmeniz gerekiyor. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Çünkü artık kendinizi geliştirmediğinizde eskiyorsunuz. Kendinizi sürekli yeni ve diri tutmanız gerekiyor. Eğer satış alanında bir kariyer düşünüyorsanız, 'ben gerçekten satıcılık mesleğini edinmek istiyorum' diyorsanız, kesinlikle Pronet'e uğramanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü, Pronet bu işi sizin meslek olarak edinmenizi sağlayabiliyor. Bu işi size gerçekten öğretebiliyor. Satışla ilgili kariyer yapmak istiyorsanız, burada bütün bunların hepsine sahipsiniz. Her şey sizin elinizde oluyor. Hangi bölümden mezun olduğunuzun çok bir önemi yok. Sizin gönlünüzde satışın yatıp yatmadığı önemli. Yani, gönlünüzden satış geçiyorsa Pronet bence gerçekten bir satış akademisi ve kesinlikle buraya yolunuzun düşmesi gerekiyor.

646 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gençler Satış mesleğini edininceye kadar beklemesinler. Kendilerine dinlenmeleri için belli bir süre ayırdıktan sonra, gerçek anlamda bir Satış işi istiyorlarsa, satış yapabilecekleri ya da Satış’ın dinamiklerini görebilecekleri bir firmada staj yapmalarını tavsiye ederim. Birebir satış yapmasalar da o firmanın içerisinde bulunmaları, onlara Satış’ın vizyonunu verme açısından çok büyük fayda sağlayacaktır. Bunun dışında herhangi bir firmaya Satış için başvurduklarında, almış oldukları staj deneyimlerini firmalara aktarmalarını da tavsiye ediyorum.

410 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim Satış alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere tavsiyem; kendilerini devamlı geliştirmeleri, satış veya insanlar üzerine kitaplar okumaları, insanları daha kolay tanıyabilmeleri ve belirli yerlerde staj yapmalarıdır. Hangi sektörde kendinizi geliştireceğiniz ve satış kariyerinizi devam ettireceğiniz konusunda kararınızı vermemiş olabilirsiniz. Bununla ilgili devamlı eğitimlere ve seminerlere katılıp kararınızı daha net bir şekilde verebilirsiniz.

1,732 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yapabiliyorlarsa kesinlikle uzun dönem staj yapsınlar çünkü öğrencilik hayatında bir şeyleri duyarak ya okuyarak kafamızda canlandırıyoruz ama işin içinde her şey çok farklı. Bir şeyi deneyimleyerek görmek çok farklı olduğu için mezun olmadan uzun dönem staj imkanını mutlaka değerlendirmeliler. İnsan ilişkilerine güveniyorlarsa, insanlarla iletişim halinde çalışmayı seviyorlarsa, yeniliğe açık ve takipte olmayı seven insanlarsa Satış ve Pazarlama departmanında severek çalışıp kendilerine bir şey katabilirler.

710 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış; inanılmaz keyifli, dinamik ve bir o kadar da zor bir departman. Özellikle yeni başlayan insanlar için ciddi fırsatların yakalandığına inanıyorum çünkü savaşı sahada ya kaybediyor ya da kazanıyorsunuz. Dolayısıyla her şeye dokunabildiğiniz ve her şeyden bir şeyler elde edebildiğiniz bir mutfak diyebilirim.