Cevaplar 7

Yükleniyor...

Kesinlikle sosyal bir insan olmalısınız, özgüven burada en önemli faktör. Sadece bu bölüm için değil genel olarak İletişim Fakültesi'nde okumak isteyenler için gerekli. Kendini iyi ifade edebilmek, sorumluluk alabilmek, insanlarla iyi bir iletişim kurabilmek, dijital dünyaya ilgili olmak, her alanda gözünüzün açık olması, hemen hemen her şey hakkında doğru bilgi sahibi olmanız, en azından doğruyu öğrenebilmek için çabalamanız ve kendinizi sürekli geliştiren biri olmanız gerekiyor. Bu alanda rakibiniz çok fazla ve büyük bir yarış içinde olacaksınız, aklınızda bulunsun :)

Reklamları çok severim küçüklüğümden beri, hep izlerdim ve bir gün bende bunlardan yapmalıyım dedim.

Aslında olaya Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü mezunu olarak kısıtlayıcı bakmamak gerekiyor. Tek bir alanda sıkışmış değilsiniz çünkü. İçerisinde iletişim olan ve ilgi alanınız doğrultusunda her alanda iş imkanına sahip olabilirsiniz. Reklam tarafına yönelip reklam ajanslarında, Start-Up'larda, daha tasarıma yatkınsanız eğer bu doğrultuda kendinize iş imkanı yaratabilirsiniz. Olay tamamen sizde bitiyor :) Kendinizi geliştirdikten sonra her şey mümkün.

Sözelciyim ve İletişim Fakültesi bölümleri dışındaki bölümlere (öğretmenlikler, sosyal bilimler vs.) pek ilgim olmadığından böyle bir tercihte bulundum. İletişim Fakültesi içerisinde bölüm seçme macerama gelecek olursak eğer; diğer bölümlere oranla en dijitale ve geleceğe yönelik olan, aynı zamanda daha geniş alanlarda kendimi geliştirmeme imkan tanıyacağını düşündüğüm için tercih ettim.

Merhaba. Reklam tasarımı ve iletişimi bölümü aslında havadan bir bölüm gibi görünüyor. ama aslında çalışan bir beyin, açık bir ufuk ve yaratıcılığınız yoksa bu bölümden hiçbişey anlamazsınız. he mesela tasarım kısmında sabrınız yoksa dekupe yapmak işkence olabiliyor.iletişim kısmında zorlanacağınız şey ise bana göre insanlarla uğraşmak zorunda olmak. eğer ağzınız iyi laf yapmıyorsa, konuşmayı sevmiyorsanızi kelimelerle oynamayı bilmiyorsanız bu bölüm size göre değil. üzgünüm. :(