Cevaplar 12

Yükleniyor...
539 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros'ta 1 yıl boyunca part-time olarak çalıştım. Orada yöneticilerime kendimi sevdirdim ve insan ilişkilerim kuvvetlendi. Ayrıca İnsan Kaynakları’nın yaptığı bazı aktivitelere de katıldım ve İnsan Kaynakları’nda çalışanlarla tanıştım. Daha sonra mezuniyetimin yakınlaşmasına doğru bazı şeylerin netleşmesi gerektiği farkına vardım. Ya askerliği seçmem ya da çalışma hayatına atılmam gerekiyordu. Ben de çalışma hayatına atılmayı seçerek Kategori Yönetimi’nde FMCG Direktörlüğü’nde çalışmak istediğimi ilettim. Şu anki direktörüm de beniyöneticilerime sorarak nasıl çalıştığım ve nasıl birisi olduğum konusunda bilgi almış. Yöneticilerim de benim hakkımda iyi şeyler söylemiş. Ardından beğenmiş olacaklar ki beni görüşmeye çağırdılar. Görüşmede direktörüm ve grup müdürüm devardı. Kendimi tanıtan birkaç şey söyledikten sonra işten bahsettik. Ardından bana iş teklifinde bulundular ve 1 hafta sonra işe başladım, 2 buçuk yıldır da devam ediyorum.

416 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros stajyerlere çok önem veriyor çünkü stajyerleri çekirdekten yetiştirip mezuniyetten hemen sonra tam zamanlı olarak iş teklifinde bulunuyor ama tabii ki stajyerlerin performansı da önemli bir yer tutuyor. Burada girişkenliğini ön plana çıkarabilen, insan ilişkileri kuvvetli, yapılan işi kısa sürede bitirebilen kişilere önem veriliyor.

Biz mağazalarla bir çağrı sistemi üzerinden iletişime geçiyoruz. Bu çağrı sistemi üzerinden mağazaların bizden taleplerini veya problemleri konuşuyoruz. Mesela bir fiyat mağazaya yanlış gittiğinde bu süreci stajyerlere yaptırıyoruz ama tümsorumluluğu onlara yüklemiyoruz. Dolayısıyla bizlerle işbirliği içerisinde pekçok görevleri var. Firmaların mağazalara stant veya teşhir atamalarını, Migroskop zamanlarında fiyat girişlerini stajyerlere yaptırıyoruz. Dolayısıyla bunun gibi pek çok görevleri var.

354 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe yeni başladığımda bir zeytinyağı firması Migros’ta listelenmek istemişti. Biz de bir görüşme ayarladık ve bize zeytinyağının çok iyi olduğunu anlattı ama ön elemeyi geçebilmek için belli şartların sağlanması gerekiyordu. Zeytinyağı firmalarının Yoğun Meyvemsilik ödülü gibi belli ödülleri oluyor. Bizim genelde yapmadığımız bir şey ama firma bize zeytinyağını toplantı odasında tattırmak istedi. Bizim öyle bir sistemimiz yok ama çok ısrar ettiği için tattık. Ben de zeytinyağının nasıl tadıldığını bilmiyordum, kendine özgü bir tadım biçimi varmış. Zeytinyağını gırtlağımızda gargara yapar gibi tatmamız gerektiğini söylediler ve benim gözümden yaşlar gelmeye başladı. Meğerse zeytinyağının iyisi gözden yaş getirtiyormuş. Böyle bir anım var.

343 görüntülenme
·
Transkripti Göster

FMCG, Gıda Dışı, Şarküteri, Et, Meyve ve Sebze olmak üzere direktörlüklere ayrılıyor. Bu direktörlükler de kendi içinde Ürün Müdürü gruplarına ayrılıyor ve bölgelerde de Pazarlama Bölge Müdürlükleri var.

4,447 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği bölümü mezunları çok farklı alanlarda çalışabiliyor. Benim fabrikada tesis planlayan, bankada yazılım geliştiren, Pazarlama’da çalışan arkadaşlarım var. Dolayısıyla iş bulma süreci de kolay oluyor ama genel itibariyle mühendislik dalları gibi belli bir bakış açına sahip olmanız gerekiyor. Analitik bakı açısıyla pek çok mesleği yapabiliyorsunuz.