Cevaplar 16

Yükleniyor...
427 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Güne planlayarak başlıyoruz. Birim zamanda yaptığımız işe baktığımızda iş yoğunluğumuz çok yüksek. Bu noktada da planlama ve önceliklendirme işin içerisine giriyor. Gün içerisinde firmalarla veya şirket içi toplantılarımız oluyor. Müşterilerle iletişim kurduğumuz basılı bir kaynak olan Metropost ile planlamalar yapıyoruz. Bir yandan Ürün Kabul’den mağazaya ürün tedarik ediyoruz, bir yandan da satış ve stokların analizlerini yürütüyoruz. Bu noktada her günün dinamiği de farklı oluyor. Planlamayı yaptıktan sonra önceliklendirmeye göre günü yönetiyoruz.

930 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kategori Uzmanı, ürünlerin yönetimini yapar. Görev ve sorumluluklarımızı ise; hangi ürünü reyona koyacağımız, hangi ürünü satışa sunacağımız, ne kadar stokla ilerleyeceğimiz, ne kadar bir raf ayıracağımız, hangi mağazalara ürün göndereceğimiz gibi soruların cevabını vererek bir strateji üzerine kuruyoruz. Günün sonunda müşteri ihtiyaçlarını karşılama amaçlı yapılan bütün aktiviteler kategori yönetimine giriyor.

259 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kategori Yönetimi’nde bizler burada çok fazla ticari kararlar alıyoruz ve bu kararları almadan önce konulara çok boyutlu bir şekilde bakarak gündemi takip ediyoruz. Buradaki gündem; ülke, dünya ekonomisi, döviz kurları ve altın fiyatları gibi farklı konularda olabiliyor. Adaylara tavsiyem; bu tarz başlıkları takip etmeleridir çünkü kişi ilerleyen dönemlerde kategori yönetecekse bilgi birikimi sahibi, hayata bakış açısı ve amacı olması gerekiyor. Bunun dışında adayların staj yapmalarını öneriyorum. Sektörler hakkında bilgi edinmek için kısa ve uzun dönemli stajlar, onlara gerçekten kariyer yollarında bir pencere açacaktır.

1,287 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabancı Üniversitesi’nde sorgulamayı, bilgiye nasıl ulaşacağımı ve vakalara nasıl yaklaşacağımı; Endüstri Mühendisliği’nde ise, karmaşık süreçleri iyileştirirken hangi adımlarla ilerlemem gerektiğini öğrendim. Sabancı Üniversitesi’nin farkı, ilk 2 sene bütün bölümlerdeki öğrenciler aynı dersleri görüyor. Bu gerçekten heyecan vericiydi çünkü Mühendislik okurken Sanat Tarihi dersi alıyorduk ve bu bana acayip keyif veriyordu. Açıkçası Sabancı Üniversitesi bana her anlamıyla vizyon kattı diyebilirim.

194 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Potansiyeli çok yüksek olan bir sektör ve bu sebeple fırsatlara çok açık. Türkiye’de Lokomotif sektörü olarak da adlandırabiliriz. Gıda sektörü artık krizlerden de kolay kolay etkilenmeyecek bir sektör çünkü ev içi ve dışı tüketim ihtiyacı hiçbir zaman bitmeyecektir.