Marketing Manager

5 soruya 4 cevap verildi.

Cevaplar 4

Yükleniyor...
560 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Müdürü olarak 3 kişiden oluşan bir ekip yönetiyorum şu anda. Sorumlu olduğum arkadaşlar Hacı Şakir, Palmolive, Protex, Lady Speed Stick ve Ajax’la ilgileniyorlar. Temel olarak sorumluluklarım, Duş Jeli Kategorisi’nde Palmolive markası ile olan ilişkimizi daha da güçlendirmek ve diğer kategorilerde hem pazar payımızı arttırmak hem de karlılığımızı iyileştirerek toplam şirket finansallarına olumlu bir katkıda bulunmaktır.

428 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Anlasın.com’da Pazarlama Yöneticisi olarak en büyük sorumluluğum; ürünün daha iyi geliştirilmesi için Geliştirme ve Satış Ekibi’yle koordine olarak Pazarlama ve İletişim tarafında yapılması gereken bütün her şeyi planlamaktır. Herhangi bir kullanıcı Anlatsın.com’a girdiği zaman gördüğü herhangi bir kelimeden, bir görsel veya videonun konumlandırılmasından, sosyal medyada yaptığımız bütün iletişim çalışmalarına kadar uzanan geniş bir yelpaze var. Ben Anlatsın.com’un bulunduğu herhangi bir mecrada yapılan her şeyden sorumluyum. Biz ekip olarak bu iletişimi sürdürmekten sorumluyuz. Yaptığımız işlerin başında kendi içeriklerimizi yönetmek ve düzenli olarak videolar eklemek geliyor. İnsanlar yeni sorular soruyor ve bunlara yeni cevaplar veriliyor. Biz de bunların belli bir kalitede ve sürdürülebilir olmasından sorumluyuz. Bir yandan sosyal medyada Anlatsın.com içeriklerinin doğru insanlara, doğru zamanda, doğru mecralardan, doğru formatta iletilebilir olduğundan emin olmamız lazım. Bir yandan da sosyal medyada bizi takip eden kitlenin bizimle ilgili bütün bilgilere doğru bir şekilde ulaştığından emin olmamız gerekiyor. Bu yüzden Pazarlama olarak ürünün geleceğiyle, Anlatsın.com’un bugünü ve yarınıyla ilgili bütün iletişim çalışmalarını planlıyoruz.

360 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her marka için belirlediğimiz stratejilerimizi içeren bir proje listemiz var ve her gün o proje listesinin üzerinden ekibimle beraber geçiyoruz. Asıl amacım; oradaki işlerin hem zamanında hem de etkin bir şekilde tamamlandığından emin olmak ve tüm bunları yaparken ekibimi doğru yönlendirerek onların gelişimine katkı sağlamaktır. Bunların dışında özellikle FMCG sektörü ve aynı zamanda Pazarlama çok dinamik birimlerdir. Dolayısıyla her gün, her dakika yeni bir durum ortaya çıkabiliyor. Örneğin; Gebze fabrikasında üretimle ilgili bir sıkıntı çıkabiliyor ya da yeni bir rakip ürün lansmanı gerekebiliyor. Böyle durumlarda da çok hızlı bir şekilde durumu analiz ederek aksiyon planı oluşturmak ve bu aksiyon planıyla ilgili de üst yönetimden gerekli onayları almak için uygun platformlar yaratıyorum.