Cevaplar 11

Yükleniyor...
4,039 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk yıllarımda Master’a başvurdum. Galatasaray Üniversitesi İşletme Master’ını, işimde çalışırken eş zamanlı olarak yürüttüm. 2 yıl sürdü ve çok zor bir süreçti. Politika okuyan bir insan olarak hem İşletme derslerini görmek hem de Finans ağırlıklı dersler almak benim için çok önemliydi. Dolayısıyla bu anlamda kendimde hissettiğim eksikliği kapatmış olduğumu düşünüyorum. Bunun dışında Galatasaray Üniversitesi çok farklı bir dünya olduğu için ona ekspoze olmak ve farklı şeyler görmek benim için güzel bir deneyimdi. Pişman değilim, bir daha olsa bir daha yaparım.

6,099 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dedem bir diplomattı ve ben küçükken hep bir diplomat olma hayaliyle büyüdüm. O yüzden de Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü yazdım. İşin içine girdikten sonra anladım ki politika bana göre değil. Özellikle Türkiye’de siyaset biraz zor. Dolayısıyla çok da benlik olmadığını fark ettim. Üniversiteye girdiğim ilk yıl itibari ile Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi Kulübü’nde çalışmaya başladım. Hazırlıkla beraber çok keyifli geçen bir 5 yıldı diyebilirim. Pazarlama alanında çok şey öğrendim ve çok güzel arkadaşlıklar edindim. Dolayısıyla politikadan sıyrılarak Pazarlama dünyasına girdim. Bu sebeple de burada çalışmama devam ediyorum.

639 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hem insana hem de çalışanlarına oldukça değer vermesi beni motive ediyor. Yaptığımız iş; insanların hayatlarına ufacık da olsa bir katkıda bulunacak ürünlerle ilgili gelişimler yapmak ve yeni ürünler ortaya çıkarmaktır. Dolayısıyla insanların hayatlarına olumlu anlamda dokunduğumuz bir iş yapıyoruz. Bu yüzden de tatmin oluyoruz. Colgate Palmolive, çalışanlarına çok değer veriyor ve onların kişisel gelişimlerine önem vererek gerekli eğitimleri sağlıyor. Bence bir şirket için en önemlisi, oldukça başarılı bir şekilde kariyer planlamalarını yönetmesidir. Bu bağlamda hem insana hem de çalışanlarına değer verdiğini görüyorum.

678 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle çok iyi bir takım oyuncusu olmalı çünkü Pazarlama’da yaptığımız iş bütün departmanların birer Offline Manager’ı gibidir. Dolayısıyla takım çalışması ve insanlarla iletişimi benim için çok önemlidir. Bunun dışında ona bir iş verdiğimde, bana soru sormadan karşısına çıkan bütün zorluklarda kendi cevaplarını bulup, bana sonucu pürüzsüz bir şekilde getirmesi benim için çok önemlidir. Dolayısıyla çok şey bekliyormuş gibi gözüküyor olabilirim ama takım çalışması, yüksek iletişim becerisi ve finansal zekası bütün bunları yapmasına yetecektir diye tahmin ediyorum.

834 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Stajyerlerimizden beklentilerimiz; şirketi, şirketin kültürünü ve markaları çok iyi anlamaları, stratejileri doğru özümsemeleri ve buradaki ekiplere olabildiğince destek olmalarıdır. Biz burada her çalışan kişiden kendisini bir üst seviyeye ekletmelerini bekliyoruz. Bir stajyerden Yardımcı Marka Müdürü gibi çalışmasını bekliyoruz. Dolayısıyla ona o şekilde sorumluluklar vermeyi hedefliyoruz. Tüm bunları yaparken onların gelişime de katkı sağlamak istiyoruz. Her noktada onların güçlü, zayıf, gelişime açık yanlarını öğrenmek, onlar için gerekli yönlendirmeler, gerekli eğitimlerle beraber gelişimlerine katkıda bulunmak asıl amacımızdır.