Cevaplar 14

Yükleniyor...
371 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürünlerin son kullanma tarihi gelmeden önce ya satmalısınız ya da çöpe atmalısınız. Ürünü çöpe atmayıp satmak için devamlı bir çaba sarf etmeniz gerekiyor. İnşaat satın almasıyla gıda satın alması arasındaki en önemli fark da bu: İnşaat satın almasında satın aldığınız ürünleri kullanıyorsunuz, bir daha satmıyorsunuz ama gıda satın almasında ürünleri tekrar belli bir zaman içerisinde satmanız gerekiyor. Gıda satın almasının dezavantajlı bir yanı olarak çok kilo alıyorsunuz. Yeni çıkan ürünler ve numuneler size geliyor. Ne satın aldığınızı bilmeniz için de yemeniz lazım. Hepsini sevmek zorunda değilsiniz ama en azından ne aldığınızı bilmeniz lazım. Bu yüzden o kısmı çok keyifli. Dünyanın farklı yerlerinden gelen farklı şeyleri yiyorsunuz ama bir süre sonra kilo alıyorsunuz.

605 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürünler iki türlü sizin ayağınıza geliyor: İlk olarak trendleri araştırıp takip ederek hangi ürünün satılması gerektiğini buluyorsunuz. İkinci olarak da zaten çalıştığınız mevcut firmalar size ulaşıp ürün önerileri sunuyor. Ardından o ürünlerin Migros’ta satılıp satılmamasına karar veriyorsunuz. Raftaki muadil ürünlerin rakipleriyle arasında ne gibi farklar olduğunu, bunun ticari koşullarını, ambalaj görsellerini, ürünlerin hangi reyonda konumlandırılacağını düşünerek satışa başlıyorsunuz. Sonrasında süreci takip ederek ticari olarak iyi veya kötü yaptığınızı görüyorsunuz.

429 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kategori Yönetimi satın alma bazlı bir yönetimdir. Ürünü satın alıp satıyorsunuz ve markanın stratejisini yönetiyorsunuz. 360 derece bir iletişim planıyla ürünün üretimden satışına kadar olan tüm süreçlere bakıyorsunuz. İşin içine Marka Yönetimi, Satın Alma, Satış gibi her şey giriyor.

431 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Departmanı’ndayken Kategori Yönetimi’yle sürekli iletişim halinde olup dirsek dirseğe çalışmak zorundasınız. Ben de Kategori Yönetimi’nde daha fazla iletişim kurabileceğimi düşünerek Kategori Yönetimi’ne geçtim. İlk başta Sıvı Yağ, Bakliyat kategorisine geçtim ama özel seçimim değildi. Orada başladıktan sonra pozisyon açıldığında Konserve kısmına geçtim, orada çalışmaya devam ediyorum.

9,544 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezununun asıl işi diplomat olmaktır. Ya Dış İşleri’nin sınavına girip diplomat olursunuz ya da benim gibi İşletme ve Ekonomi gibi dersler alıp özel sektörde çalışırsınız. Seçme şansı olduğu için bir yandan iyi, ne iş olsa yapacağınız düşüncesi olduğu için de bir yandan kötü ama ben memnunum, iyi ki seçmişim diyorum.