Cevaplar 13

Yükleniyor...
16,310 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme bölümünü beni çok fazla iş rolüne götürebileceği ve teoriden çok pratik bilgi verdiği için tercih ettim çünkü sınıflarda bütün o projelerin gerçeğini birebir uygulayarak öğrendim. Ayrıca sınıfta dış dünyada neler olup bittiğine bakarak analiz edip yorumlayabildiğim için tercih ettim. Gerçekten İşletme bölümü mezunlarının önünde bir sınır yok. Çok farklı firmalarda, çok farklı rollerde çalışabiliyorlar. İşletme bölümü çok sosyal, yaratıcı ve analitik bir bölüm olduğu için farklı yetenekteki insanların farklı yeteneklerine cevap verebiliyor.

13,490 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme Bölümü mezunlarının önünde çok geniş yelpazede iş alanları var. Öğrenciler; Finans, bankacılık, danışmanlık, yatırım, reklam alanlarındaki şirketlerde veya FMCG, Satış, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler gibi görevlerde çalışabilirler. Dolayısıyla çok fazla yelpaze var çünkü çok farklı temalarda dersler alıyoruz ve her biri bir iş rolüne ön adım oluyor diyebilirim.

3,345 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme Fakültesi bana bu işin bütün teorik ve pratik bilgisini verdi diyebilirim. Stajda da kullandığım bilgilerin çoğunu okuldaki öğretmenlerimden öğrendim. Ben çok mutlu bir Bilkent Üniversitesi öğrencisiyim ve bölümümden çok memnun bir şekilde mezun oluyorum. Bana çok fazla şey kattığını düşünüyorum çünkü sunum yapma özelliği ve analitik gibi tüm becerilerim gelişti.

2,164 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim buraya gelmemdeki en önemli ve en çok teşvik eden etkendi çünkü iki farklı departmanda staj yapma olasılığı var. Bir departmanı beğenmediğiniz ama şirketi sevdiğiniz takdirde farklı bir departmanı görme şansı veriyor ya da aklınızda kalan başka bir departmanı da deneyimleyebiliyorsunuz. Bu yüzden öğrencilere sunulan çok güzel bir imkan diye düşünüyorum.

655 görüntülenme
·
Transkripti Göster

4-5 yıl boyunca okulda birçok bilgi öğreniyorsunuz ve çalışabileceğiniz çok farklı alanlar var. İlk iş tercihi çok önemli olduğu için ilk girdiğiniz iş sizin için çok değerli olacaktır. Dolayısıyla o ilk işi doğru seçmeniz gerekiyor ki ilk yıllarınızda işinizden soğumayın. Böylece çalışmayı seven ve kariyerinizde çok emin adımlarla ilerleyen biri olabilirsiniz. Bu yüzden de staj, çok önemli bir deneyim imkanı sunuyor. Hem şirketi tanıyorsunuz hem de şirketin nasıl işlediğini, organizasyon kültürünün nasıl oluştuğunu ve sizi nasıl etkilediğini görebiliyorsunuz. Staj mutsuz bitse bile hiçbir şeyin sonu değil çünkü bu, ilerideki işinizin orası olmayacağı anlamına geliyor Dolayısıyla staj; kariyerinizin küçük bir simülasyonu gibi diyebilirim. Bu yüzden de staj; bir öğrencinin hayatında çok önemli bir yer tutuyor.