Cevaplar 14

Yükleniyor...
546 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisi olarak birçok işi yapıyorsunuz ama bölümde okurken Tedarik Zinciri ve Üretim’le ilgili dersler alıyorsunuz. Son sınıfa doğru kendinize bir alan seçip onunla ilgili dersler alabiliyorsunuz ama genel mantık bunun üzerin kurulu. Ben de o dersleri alırken keyif almıştım. Özellikle Türkiye gibi bir ülkede her şeyin her an değişmesinin ve bu dinamizmin beni çektiğini söyleyebilirim. Bu yüzden Tedarik Zinciri’ni istedim.

428 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G, öğrenciler arasında bilinen bir şirket. Ne iş yapmak istediğimi düşündüğümden beri hızlı tüketim sektörünü istemeye başladım. Bu alanda da en önde gelen şirketlerden birisi P&G’ydi. Bunun yanında şirket kültürü, iş yapış şekli ve duruşu beni diğer şirketlerden daha çok etkiledi. Başvurmak için araştırdığımda burada ilerlemenin çok daha güzel olacağını fark ettim çünkü burada herkes size bir şeyler öğretmek için çabalıyor. Dolayısıyla işe başlamak ve devam etmek için çok güzel bir yer.

Ben stajyerlikten geliyorum. Stajyerliğe başvurmaktaki süreçle işe başvurmaktaki süreç hemen hemen aynı. Ben staja başvurdum. Staj sürecim başarılı geçti ve devam ettim.

1,144 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada stajınızın sonunda liderlik ekibine sunum yapıyorsunuz. Sunum sonrasında sizin şirkete uygunluğunuz ve şirketin size uygunluğu hakkında olumlu değerlendirme yapıldıktan sonra yaklaşık 1 ay içinde bir iş teklifi yapılıyor. Tekliften sonra sizin mezun olmanız bekleniyor ve burada bir pozisyon açıldığında direkt işe başlıyorsunuz. Böylece son sınıftayken iş aramadığınız için okul hayatınızı inanılmaz rahat geçiriyorsunuz.

1,472 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dört ana koldan oluşuyoruz. Fiziksel Dağıtım, Depo Operasyonlar, Nakliye kısmındaki arkadaşlarımız işin tüm fiziksel kısmını yönetiyor. Planlama tarafında ürün bulunurluğu konusunda çalışan, yeni çıkan bir ürünün lansmanplanlarını yapan arkadaşlarımız bulunuyor. Talep tahminleri ve ürün tedarik kısmı bu tarafta yapılıyor. Bu alan kendi içerisinde kategori bazında ikiye bölündüğü için dört ana kol diyoruz ama ikiye bölündüğünde hemen hemen aynı işi yapıyor. Benim de içerisinde bulunduğum Satış Lojistiği kısmında da müşterilerimizin servis seviyesini yüksek tutarak, aramızda olan tedarik zinciri süreçlerini daha optimize ederek süreci daha da iyileştirmeye çalışıyoruz.

1,107 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Diğer mühendisliklere göre insanlarla en çok iç içe olan mühendislik bölümüdür. Bu yüzden sadece bir laboratuvarın içerisinde deneyler ve hesaplar yaparak bölümün biteceğini kimse düşünmesin çünkü yaptığınız her şey kesinlikle insana dokunuyor. Dolayısıyla insan ilişkilerini ve konuşmayı seven insanlar daha uygun. Bence o sistemsel bakış açısını kazanmak için detaylarda boğulmak yerine daha büyük resme odaklanabilen ve daha büyük faydayı görebilen insanlar için daha uygun bir bölüm.