Cevaplar 14

Yükleniyor...
554 görüntülenme
·
Transkripti Göster

L'Oréal'de işlerin hepsi online ve aylık olarak planlanıyor. Biz ekipçe yapacağımız işleri haftalık olarak düzenliyoruz.  Daha çok şirket içi veya dışı toplantılar ve günlük operasyon işleri oluyor. Bir önceki aya ait raporların analizi ve bir sonraki aylarda işlerimizi nasıl geliştireceğimizi, müşterilerimize nasıl daha farklı servisler sunabileceğimizi planlıyoruz. Bunun dışında Paris’ten gelen ve diğer ülkelerde yapılmış çalışma örneklerini Türkiye’ye adapte etmek işimizin bir parçası diyebilirim.

401 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Online Kategori Müdürü olarak L'Oréal markasıyla ve diğer markalarla Türkiye’deki en büyük e-ticaret oyuncularıyla ve e-perakende firmalarıyla iş yapıyoruz. Asıl amacımız, oradaki müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmak, son kullanıcılara 7 gün 24 saat yardımcı olmak ve en doğru ürünü en doğru bilgiyle en kısa zamanda ulaştırabilmek için işbirliği yaptığımız firmaların süreçlerini iyileştirmektir. Bunun dışında şirket içinde biraz daha hap gibi konumlanıyoruz. Ayrıca Online Kategori Ekibi olarak, çalıştığımız diğer markalara online dataların sağlanması, son kullanıcı tarafında ürünlerimizi farklılaştıracak kampanyalar düzenlenmesi gibi işlerimiz var.

406 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şu anda hala e-MBA’deki hocalarımın çoğunu hem Linkedin’den hem de diğer sosyal medya mecralarından takip ediyorum. Yeni gelen teknolojiler genelde üniversitelere geliyor. Bahçeşehir Üniversitesi de teknolojiye çok fazla önayak olan üniversitelerden birisi. Şu an hala Emin Hocamın Blockchain yazılarını takip ediyorum. Bunun dışında data privacy ve data security gibi konularda oradaki hocalarımın makalelerini takip ediyorum. Ayrıca öğrenciler de sektörden olduğu için bilgi paylaşımı açısından güzel bir network oluyor.

395 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günün sonunda Online’da yaptığınız iş çok fazla değişmiyor. Bir teknoloji firmasında veya FMCG sektöründe avukatsanız yaptığınız iş tamamen hukuk üzerinde dönüyor, Online da biraz öyle. Sektörler, dinamikler, müşteri profilleri, çalıştığınız partnerler çok farklı ama günün sonunda yaptığınız iş aynı oluyor ve siz dijital müşterilere dokunuyorsunuz. O farklı sektörlere eğilmek isteyen veya farklı sektörlerdeki iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişilere rahatlıkla önerebilirim çünkü çok fazla zorluk çekeceklerini düşünmüyorum.

1,018 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hayatımda en çok ders çalıştığım dönemdi ve aldığım eğitim onlinedı. Biraz da online olduğu için rahat olur diye almıştım ama 15 senelik eğitim hayatımda en çok ter döktüğüm ve dirsek çürüttüğüm dönem oldu. Özellikle proje döneminde tez yazarken çok uğraştım. Bunun öncesinde Bilgi Üniversitesi’nin 2 aylık bir Online executive programına dahil olmuştum. O da çok yararlıydı ama MBA’de veya Bilgi Üniversitesi’ndeki bir sertifika programında bir şeyler öğrenmekten ziyade, orada edindiğim network, tanıştığım kişiler, sektöre bağlı uygulamalar daha yararlı oldu.