Carnegie Mellon University

10 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
436 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özellikle İş Yönetimi ve Finans anlamında çok ciddi bir katkısı oldu. Onun alt dallarından bir tanesi de Strateji’ydi. Ben bu üç alanda kendimi geliştirdim.

MBA yaparken odaklanmakta ve neyi neden yaptığınızı bilmekte çok büyük bir fayda var çünkü çok farklı alanlara gidebilirsiniz. O işte sizi geliştirecek, bir sonraki işinizde seçim nedeni olmanızı sağlayacak ve sizi diğerlerinden farklılaştıracak alanları seçmenizde fayda var. Her şeyi öğrenmeye çalışmaktansa, belli bir alana yönelin. Pazarlama kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız Pazarlama ve Strateji öğrenebilirsiniz veya analitik tarafta ilerlemek istiyorsanız Finans, Ürün Yönetimi, Optimizasyon gibi alanlara odaklanabilirsiniz.

MBA’i yapmış olmak için yaptığınız zaman CV’nize koyduğunuz bir satırdan öteye geçmiyor ve bunun getirisinden çok götürüsünün olduğunu düşünüyorum. İyi bir MBA’in çok ciddi katkıları olabilir. Bana çok ciddi katkısı oldu çünkü neyi yapmak istediğimi biliyordum ve buna odaklandım. Bu yüzden mutlaka bir amacınızın olması, nerede sivrilmek ve keskinleşmek istediğinizi bilmeniz ve ona göre davranmanız lazım.