Cevaplar 13

Yükleniyor...
409 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Daha önceki tecrübelerim uluslararası tecrübelerdi. Yurt dışından gelip burada operasyon yürütmek isteyen şirketlerle çalıştım. Burada yapabileceğiniz en iyi şey; onların getirdiği sistemi ne kadar iyi tatbik ettiğinizdir. Sizin başarınız bununla orantılı ama artık sistem tam tersine döndü. Artık Koton’la birlikte yurt dışına gidip sizin sisteminizin onlar tarafından nasıl tatbik edildiğini gözlemleyebiliyorsunuz. Bu gerçekten çok keyifli bir şey çünkü bir şeyleri yapabilme fırsatı Koton’da var.

433 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okulda aldığım eğitim çok şey kattı. Yurt dışında 7 yıl kadar yaşadım ve bunun verdiği tecrübe ve birikimler bana çok fazla katkı sağladı. Bunu herkese tavsiye ediyorum. Ben yurt dışında çalışarak orada hayatta kalma şansı buldum. Farklı kültürlerden insanların bir masada toplanıp mükemmel fikirler bulduğunu, asimetrinin veya farklılıkların bizim için çok büyük bir avantaj olduğunu gördüm. Bunun dışında yurt dışında yüksek lisans yapmak bana iletişim, esneklik ve hoşgörü kattı.

17,097 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası İlişkiler, Dış İşleri Bakanlığı için diplomat, bölgesel uzmanlar ve araştırmacılar yetiştirmek için kurulmuş bir bölüm. Bunun yanında Uluslararası İlişkiler’den mezun olup basın yayında gazetecilik yapan meslektaşlarımız da var. İşin ticari tarafında aldığınız seçmeli derslerin ağırlığına göre uluslararası ticaret ağında da kariyer yapabilirsiniz. Çok uluslu şirketlerin yurt dışı operasyonlarında veya yurt içinde genel merkezde yurt dışı operasyonlarını destekleyen birimlerde çalışarak kariyerinize başlayabilirsiniz. Buna en önemli örnek Koton çünkü Koton, 30’a yakın ülkede faaliyet gösterdiği için Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun kişiler burada rahatlıkla kariyer fırsatı bulabiliyor.

1,206 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Eğitim ve bilginin kattıkları dışında farklı yetkinlikler ve tecrübelerde olan kişilerin bir araya gelip bir şeyler üretme becerisini de kazandırdı. Burada bize bir nevi küme çalışmasını ve öğretmeyi öğretti. Hayatıma teknolojiyi sokmam Bilkent Üniversitesi sayesinde oldu. Bunun dışında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü harika bir yabancı dil eğitimi veriyor. Bu yüzden iyi bir yabancı dil eğitimi de aldığımı söyleyebilirim.

325 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış alanı çok modüler bir alan ve çok geniş bir payda. Bu yüzden herhangi bir üniversite mezunu Satış’ı deneyebilir, hatta bence denemelidir. Kişi hangi bölümden olursa olsun üniversitede edindiği bilgiler ve beceriler Satış’a entegre edilebilir nitelikte olacaktır. Biz şu anda o kişinin başarılı olup olmayacağını bilmiyoruz ama hiç beklemediğiniz bir bölümden mezun olmuş bir kişi Satış’ta çok inovatif şeyler yapabilir. Dolayısıyla kişinin bu işe merakı varsa, Satış’ta gelişmek istiyorsa bunu mutlaka denesin, denemeden elemesin.