Cevaplar 2

Yükleniyor...

Boğaziçi Üniversitesi Dans Festivali: Türkiye’nin ilk dans festivali olma özelliğine sahip festivalimiz Büdans’ın en büyük organizasyonudur. Her yıl Mayıs ayında 3 gün boyunca gerçekleşen bu festivalde Türkiye’nin dört bir yanından gelen dans toplulukları sahne performanslarını yüzlerce seyirciyle buluşturma imkanı elde etmektelerdir. Ayrıca gün boyunca workshoplar, akşamları dans geceleri ve partiler düzenlenmektedir.

Dans Geceleri: Katılımcılara eğlenceli ve nezih bir ortamda dans etme olanağı veren Büdans geceleri başlangıç seviyedeki dansçılara pratik yapma olanağı verirken ileri seviye dansçılara da doyasıya dans edebileceği bir gece sunmaktadır. Her hafta düzenlenen dans gecelerine Boğaziçi Üniversitesi’nden olduğu kadar diğer üniversitelerin dans kulüplerinden de katılım olmakta, dans camiasının birbirini tanıması ve kaynaşmasına olanak sağlanmaktadır.

Dancers of The Rain: Okulumuzdan mezun olmuş, eski gösteri grubu dansçılarımızın yeni gösteri grubu üyeleriyle ve sahneyle buluşmasına olanak veren tek günlük dans organizasyonudur.

Dönem Sonu Gösterileri: Her dönemin sonunda başlangıç seviye kurlarının dönem boyunca öğrendiklerini sergiledikleri, gösteri grubu adayları olarak sahne deneyimi yaşadıkları bir organizasyondur.

266 görüntülenme

Büdans, yıllardır eğitimini verdiği latin amerikan ile sosyal latin dansları salsa ve bachatanın yanı sıra talep doğrultusunda flamenko, Arjantin tango ve hiphop gibi dans
türlerini de vermektedir. Dansı tanıtmak ve sevdirmek amacıyla verilen başlangıç ve ileri seviye dans kurları ile öğrenciler zevk ve yeteneklerine uygun dansı keşfetme olanağı bulmaktadır. Bunun yanısıra Büdans kendi bünyesinde, Türkiye Dans Sporu Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalara aktif olarak katılan lisanslı dans sporcuları da yetiştirmektedir.

222 görüntülenme