B2B

5 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
899 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2C tarafında kameralar, küçük yazıcılar ve kurumlara sattığımız B2B ürünleri var. Canon baskı ve görüntülemenin olduğu her yerde mevcut. Tabii ki her alanda farklı rakipleri var çünkü Canon’un ürün gamı çeşitliliği çok fazla. Ayrıca bu rakiplerin farklı özellikleri var. Fotokopi pazarından örnek verirsek; herkesin bir cihazı var ve bu cihazla baskı alabiliyor. Burada Canon’u farklılaştıran şey; son kullanıcının karşılaştığı günlük engellere çözüm sağlamasıdır. Ürün ve baskının kaliteli olması, servis konusunda sıkıntı yaşanmaması, verilerin güvenliği ve iyi saklanması da çok önemli. Canon’u rakiplerinden ayıran en büyük özelliği bu özellikleri tek bir firma olarak son kullanıcıya sunabilmesidir.

381 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2C dediğimiz zaman tüketici segmentinden bahsediyoruz. Bu bir ev kullanıcısı gibi bireysel bir kullanıcı olabilir. Satın alma alışkanlıklarının daha hızlı ve anlık olduğu bir segmenttir. B2B’de yine aynı insanlardan bahsediyoruz fakat burada sorumluluklar biraz daha farklı oluyor. B2B’deki segment; firmada bir yönetici, satın alma müdürü veya IT yöneticisi olabilir. Burada daha çok proje bazında işlerden bahsediyoruz ve bu projeler daha uzun süreçleri kapsıyor.

308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2B ile B2C arasındaki en temel fark; ürünü kullanan kişiler yani son kullanıcılardır. Hepimizin kullandığı kamera ve yazıcılar B2C sınıfına dahildir. B2B’de ise bu ürünü alan kişi ürünü kullanarak ya bir kazanç elde eder ya da ürünleri tüzel bir kişi olarak kurumlar kullanır.

1
282 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2B Pazarlama olarak her şirkette olduğu gibi bir stratejimiz var. Kurumsal tarafta ürünümüzü kullanan son kullanıcıların günlük hayatta karşılaştığı baskı ve görüntüleme ile ilgili her türlü soruna çözüm sağlamaya çalışıyoruz. Bu çözümler donanımsal veya yazılımsal olabilir. Önemli olan son kullanıcının baskı ve görüntülemede karşılaştığı engelleri Canon’un çözümüyle tek bir sağlayıcı sayesinde çözebilmesidir.

Canon Eurasia B2B olarak esas amacımız; son kullanıcılara mesajımızın doğru bir şekilde iletilmesini sağlamaktır. Bu; satış kanallarımızla, Satış’taki arkadaşlarımızla, bir fuar veya etkinlikle olabilir. Ekibimdeki arkadaşlarımın ürünün doğru fiyatla doğru yere konumlandırılması gibi sorumlulukları var. Dolayısıyla fiyat ve karlılık sorumlulukları da Ürün Müdürleri ve ekipleri tarafından yönetiliyor.

1
108 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon Eurasia B2B Pazarlama Ekibi olarak amacımız, doğru çözümü son kullanıcıya ulaştırmaktır. B2B kurumsal ürünler olarak ürün gamımız ve sunduğumuz çözümler çok fazla. Yüksek hızlı tarayıcılar, geniş formatlı yazıcılar, flatbed yazıcılar gibi birçok ürünümüz var. Düğünde bastırılan fotoğraflar geniş formatlı yazıcılarımızla basılıyor. SRM baskı iş yerlerinde sürekli kullanılıyor. Biz d bu tip çözümleri doğru kullanıcıya sağlamak için çalışıyoruz. Örnek vermek gerekirse; yüksek hızlı tarayıcılarımız birçok bankada, devlet kurumlarında ve bakanlıklarda kullanılıyor.  Amacımız; belgelerin doğru şekilde taranıp en yüksek kalitede görüntülenip doğru bir şekilde saklanmasını sağlamaktır.