Cevaplar 12

Yükleniyor...
3,811 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gördüğüm kadarıyla her işi yapabiliyor. Arkadaşlarımın birçoğu auditfirmalarında, finansal alanlarda, bankalarda, danışmanlık şirketlerinde çalışıyor, bazıları da benim gibi Pazarlama’ya kaymış durumda. Ekonomi işiyle çok az ilgilenen var ama akademik alana yönelen arkadaşlarım da var. İşin özünde ekonomiyi bildikten sonra çoğu işi yapabiliyorsunuz. Bu yüzden her iş yapılabiliyor diyebilirim.

874 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Geçmişte Medya Yönetimi tek taraftaydı. Siz bir iletişim yapardınız, karşılığını alamazdınız ama şu anda öyle bir sistem yok. Sosyal medyayla birlikte yaptığınız iletişimin karşılığında insanların görüşlerini ve tepkilerini aldığınız için iş daha da zorlaştı. Dolayısıyla iletişimi yaparken bunları da öngörüp planlayarak yapmak en zor yanlarından birisi.

3,366 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perakende sektörü çok dinamik bir sektör. Bir günü bir gününü tutmuyor ve perakende sektöründe çalışan bir kişiyseniz ve planlamaya çok inanıyorsanız ara sıra dağılmalar olabiliyor. Bu dinamiklik çok canlılık katıyor ve birçok konuda farklı şeyler öğrenebilme imkanı sunuyor. Migros’ta günde 2 buçuk milyon insanın girdiği bir network’ten bahsediyoruz ve o insanlara içeride her şeyi sunabileceğimizi söylüyoruz. Bu yüzden yapılabilecek çok farklı şeyler var, çok keyifli bir sektör diyebilirim.

1,175 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros'ta hikayem Ar-Ge Departmanı’yla başladı. Ar-Ge Departmanı bizde diğer departmanlara insan yetiştiren bir fonksiyondur. Orada birçok farklı iş yaptım. Bankalarla çalıştım, kasa ödeme sistemleri geliştirdik, perakende ATM cihazlarını ortak ATM işi kapsamında mağazalara yerleştirdik, fikir portalıgeliştirdim ve Ekonomi mezunu olduğum için bu işleri yaptım. Ufak bir askerlik macerası sonrasında CRM’den bir kariyer planı geldi ve benim de aklıma yattı çünkü üzerinde çok kafa patlatılan ve beğenilen bir alandı.

CRM gerçekten çok keyifli. İnsanların kişiselleştirilmiş iletişim yapabilmesi adına birçok farklı işler yapıp yenilikler katabiliyor. Çok keyifli bir 3 sene sonrasında güncel medya iletişiminin kişiselleştirilmiş olmasından ve CRM ile medyanın ilişkisinden dolayı biraz medya tarafına doğru kaydım. Ağırlıklı olarak dijital ve offline tarafta birçok farklı iletişim işlerine imza attık.

1,308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Beraber çalıştığım stajyer arkadaşlarıma genellikle tek bir önerim oluyor. Ben zamanında “Büyüyünce ne yapmak istiyorsun?” sorusuna cevap verebilmiş birisi değildim ama az çok hangi markalarla çalışmak istediğimle alakalı kafamda fikirler vardı. Bence artık iş, ne iş yapmak istediğinizden çok hangi markalarla çalışmak istediğinize döndü. Bu yüzden hangi markayla çalışmak istediğinizi ve o markayı neden istediğinizi bilmeniz lazım. Eğer o markayı gerçekten benimseyebiliyorsanız ve yakın hissedebiliyorsanız en doğru seçim marka seçimidir. Migros da çok keyifli bir marka olduğu için tüm arkadaşlara Migros’ta çalışmayı önerebilirim.