331 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özgeçmiş hazırlarken en önemli şeylerden bir tanesi; yalın ve sade olunması gerektiği çünkü Metro dahil pek çok firma herhangi bir pozisyon açtığında çok fazla sayıda başvuru alıyor. Dolayısıyla İşe Alım Ekiplerinin okuması gereken çok sayıda CV oluyor. Bu CV’ler arasından ayrışmanın en güzel yollarından bir tanesi; sizi özel yapan etkinliklerden bahsetmenizdir.

Elbette ki güzel düzenlenmiş, bölümlere ayrılmış, eğitim bilgilerinin derli toplu olduğu, kariyer motivasyonunun yalın bir şekilde ifade edildiği özgeçmişler bizlerin daha kolay ilerleyebildiği, değerlendirebildiği özgeçmişler oluyor.

Bunun yanı sıra özellikle sosyal hayatınızda ne yaptığınız sizi farklılaştıran unsurlar oluyor. Üniversitelerdeki kulüp etkinlikleri, üniversite dışında sosyal sorumluluk projelerine veya sivil toplum kuruluşlarına sağladığınız katkılar, varsa yurtdışı deneyimleriniz, keşfettiğiniz yeni şeyler, hobileriniz ama gerçek anlamda sizi siz yapan hobileriniz… Bunların hepsini görebilmek sizi kafamızda somut olarak resmedebilmemize sebep oluyor. Dolayısıyla ne kadar fazla doneyi ne kadar sade biçimde bize sunarsanız, biz de sizi daha iyi hayal edebiliyoruz. Şirketin kanına veya kültürüne ne kadar uyabileceğinize dair daha verimli bir analiz yapmış oluyoruz.

Bu soruya verilmiş diğer 3 cevabı gör