Yağ, Bakliyat, Makarna, Baharat Bölüm Sorumlusu

3 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
354 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe yeni başladığımda bir zeytinyağı firması Migros’ta listelenmek istemişti. Biz de bir görüşme ayarladık ve bize zeytinyağının çok iyi olduğunu anlattı ama ön elemeyi geçebilmek için belli şartların sağlanması gerekiyordu. Zeytinyağı firmalarının Yoğun Meyvemsilik ödülü gibi belli ödülleri oluyor. Bizim genelde yapmadığımız bir şey ama firma bize zeytinyağını toplantı odasında tattırmak istedi. Bizim öyle bir sistemimiz yok ama çok ısrar ettiği için tattık. Ben de zeytinyağının nasıl tadıldığını bilmiyordum, kendine özgü bir tadım biçimi varmış. Zeytinyağını gırtlağımızda gargara yapar gibi tatmamız gerektiğini söylediler ve benim gözümden yaşlar gelmeye başladı. Meğerse zeytinyağının iyisi gözden yaş getirtiyormuş. Böyle bir anım var.

280 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim kategorim Kuru Gıda Temel Kategorisi olarak geçiyor. Sıvı yağ, bakliyat, makarna, çorba, baharat gibi 7 kategoriye ayrılıyor ve her kategorinin kendi içinde farklı bir dinamiği oluyor. Tüm bu kategorilerde toplamda 110 firma var, 1500 çeşit üründen bahsediyorum. Her firmanın kategori içindeki büyüklüğü aynı olmasa da onlarla sürekli temas halindeyiz. Sürekli daha iyisini yapabilmek için çaba sarfediyoruz. Telefon ve mail aracığıyla pazarlıklar, fiyatlandırmalar, promosyonlarla ilgili görüşmeleri sürdürüyoruz.

239 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kategori ve ürünlerle ilgili kısa ve uzun vadeli stratejiler geliştirip uygulamak, ürünleri rafta tutundurmak amacıyla promosyonlar planlamak, kategori ve ürünlerin belli periyotlarda satış tutarlarını, karlılığını, brüt marjlarını takip etmek, satışı arttırıcı faaliyetlerde bulunmak, ürünleri karlılığına, satış hızına, marka bilinirliğin eve parametrelere göre raflara dizayn etmek, piyasadaki etkinliği ve penetrasyonu arttırıcı makul fiyat aralığında yeni ürünler belirlemek,  diğer departmanlarla koordineli bir şekilde çalışarak ürünü zamanında piyasaya sürmek, mağazalara ürünlerle ilgili bilgi sağlamak, stok ve lojistik yönetimi yapmak gibi görevlerimiz var.