Cevaplar 6

Yükleniyor...
2,116 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle imalatla ilgili değillerse koşarak kaçsınlar çünkü gelirlerse az önce söylediğim zorluklardan dolayı yapılabilecek ve yapıldığında mutlu olunabilecek bir departman değil. Bu işi yapabilmek için gerçekten sevmek gerekiyor. Burayı istiyorlarsa önden temel bir bilgiye sahip olmaları iyi olur. Seri üretimin, seri üretimi oluşturan temel bilişenlerin, seri üretimin iyileştirilmesi için yapılan çalışmaların ne olduğunu, 5S ve Kaizen gibi eğitimleri bilmeleri gerekiyor.

Ben girdiğim zaman bilgim olmadığı için eksikliğini hissettim, bana orada öğrettiler. Hatta ilk olarak öğrenmem için bana bunları verdiler çünkü sürekli bir iyileştirme içindeyiz ve bu iyileştirme gerçekten önemli. Her gün daha iyi ve kaliteli bir şey üretmek zorundayız çünkü dünya şartları sürekli gelişiyor. Bunlar hakkında temel bilgiye sahip olmalarını ve yabancı dillerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum.

386 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üretim alanında insanlarla birebir çalıştığınız için insanlara değer verip, samimiyet göstermek ve onlar için neyin önemli olduğunu anlayabilmek gerekiyor. Çünkü bir insana ne kadar yakınsanız ve ne kadar iyi tanıyorsanız onun özelliklerini bilip, ona göre geliştirerek eksik ve güçlü olduğu yönlerini saptayıp yönlendirebilirsiniz. Üretim alanında bir süre sonra iş körlüğü dediğimiz, aynı işi tekrar etmekten kaynaklanan durumu yaşayabiliyorsunuz. O anda durup işin daha farklı nasıl yapılabileceğini düşünebiliyorsunuz. Bu kritik durum tüm sektörler için geçerlidir.

473 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üretim departmanı 24 saat boyunca çalışan bir çark yapısında olduğu için sizi her zaman tatmin edebiliyor. Eğer heyecan arıyorsanız ve iş tatmini istiyorsanız Üretim sizin için doğru bir departman ama bu bir yandan risk de doğuruyor. Bu yüzden verdiğiniz kararların ve ekibinizin sonuçlarından birebir sorumlusunuz. Dolayısıyla sorumluluk alabilen, yeniliğe açık ve algısı açık bir insan olmak gerekiyor. Biz bir ekip olarak çalışan bir yapıdayız. Bizim için kişisel başarıdan çok ekip başarısı önemli olduğu için takım oyuncusu olmak olmazsa olmazdır.

363 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrendiklerinin arkasındaki alanları öğrenerek kendilerine hangi alanlarda fayda sağlayacakları konusunda düşünmeleri gerekir. Yapılan işin detayına kadar anlamalarını değil, o işin büyük tedarik zinciri resminin neresinde ve ne gibi transformasyonlarda bir anlam ifade ettiğini anlayarak çalışsınlar. Çünkü hayat vize ve finalden ibaret değildir. Günlük hayatımızda da taşıdığımız bir takım yetenek ve beceriler var ve biz bunlara Mühendislik Formasyonu diyoruz. Bu formasyonu ceplerinde kuvvetli bir şekilde hissettiklerinde hangi ölçüde ve uygulanabilirlikte uygun olup olmadığının iş hayatında hiçbir önemi yok. Özellikle P&G gibi yerler okul gibidir ve burada öğretim ve öğretilenleri uygulama var. Siz öğrendiğiniz bir şeyi sorunsuz uygulayabilmek yetisindeyseniz o zaman üretimde yapabileceklerinizin farkında olmanız gerekiyor. Mühendislik Formasyonu, üretim sistemleri için gerekli ve yeterlidir. Üstüne gerek yok, bu arkadaşlar gelsin üstünü beraberce el birliğiyle inşa edelim.