Cevaplar 3

Yükleniyor...
2,040 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Samimi olmak gerekirse daha çok parti ve daha çok eğlence derdim. Bence hem iş hayatında hem de öğrencilikte sosyal çevre çok önemli ve sizi çok ileriye götüren bir şey. Ne kadar çok kulüp aktivitesine katılırsanız, ne kadar çok staj yaparsanız o kadar çok size gelecekte fayda sağlayacaktır.

1,323 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk önce çok çalışmak olurdu. Bütün bu hayatta gördüğüm; gerçekten çok çalışmadan birtakım şeyleri başarmak, birtakım noktalara gelmek kolay değil. Özellikle böyle uluslararası kuralları, kültürü belli olan şirketlerde bu daha da fazla. O yüzden bu çok çalışma alışkanlığını 20 yaşından kendime katmak isterdim. Ondan sonra da devamlı olarak dünyadaki gelişmeleri öğrenmeye çalışırdım. Bu da çok okumak ve çok araştırmakla ilgili bir şey. Oralarda ne sektörlerin geliştiğini, hangi konularda ileriye gidiş olduğunu öğrenirdim ve vakit geçirmeden cesaretimi toplayarak bu yerlere gidebileceğim, bu yeni konularda bana kapı açabilecek firmalara, kişilere ulaşmaya çalışırdım. Muhakkak ki en tepesindekilere ulaşmak zor olabilir ama bir yerden ulaşırdım. Ya da o firmanın içine giremiyorsam da dediğim gibi onun etrafındaki firmalarda tecrübemi artırıp sonra belki ikinci adımda o firmalara girmeyi düşünebilirdim. Böyle bir bakış açım olurdu diye düşünüyorum.

Üniversite  içinde Arkeoloji topluluğu gezileri olurdu. Kaçırdığım geziler içime oturdu. Mezuniyet sonrası o gezilerde gidilen yerlere gitmeye çalıştım mümkün olmadı.   

214 görüntülenme