Senior Merchandise Manager

3 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
1,252 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Matematik alanında bir tatmin var. Satın alırken kazanmanız gerekiyor ve burada tüm güç sizin elinizde. Doğru işi doğru zamanda satın almanız gerekiyor ve bu opsiyonlarla siz oynayabiliyorsunuz, bu da çok tatmin ediyor. Yaratıcılık kısmında sıfırdan elinizde olan bir şeyi şekillendirerek ürün bazında mağazaya sokuyorsunuz. Bu da çok ciddi bir yaratıcılık gerektiriyor, bu da ayrı bir tatmin sağlıyor.

1,112 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandise Manager her firmada farklı olmakla birlikte Koton’da da kendi içimizde farklılaştırarak Koton’a uyum sağlayacak şekilde görev tanımı yaptık. Merchandise Manager her satın almadan sorumludur. Marka ve ürün yönetimini hazırladığı, hayata geçirmeye çalıştığı ürünlerin satın almasını yapar. Bunu da en iyi kalitede ve en iyi fiyattan mağazaya sunmakla yükümlüdür. Ürünü tek olarak gözlemleyip depoya gidişine kadar o yolu ekibiyle birlikte takip eder.

947 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her gün ayrı bir güne uyanıyoruz ve haftalık rutinleri gerçekleştirmek için haftalık programımızı önceden oluşturuyoruz. Haftalık programda muhakkak Salı günleri imalatçılarımızı ziyaret ediyoruz. Bunu yapamıyorsak markayla birlikte toplanıp Critical Path dediğimiz bir format üzerinde gelmiş ve gelecek olan tüm siparişlerin üzerinden geçerek aksayan noktaları belirliyoruz. Diğer günlerde aktif imalatçı ziyaretleri yapıyoruz. İmalatçılarımızı genelde partner olarak tanımlıyoruz. Onların geliştiği sürece biz de gelişeceğimizi düşünerek onların yanında olmaya çalışıyoruz. Neler yaptıklarını görerek varsa problemlerini çözüyoruz. Siparişlerimizi orada görüyoruz, bantta siparişleri kontrol ediyoruz. Numuneleri, kumaşları kendimiz görüp dokunuyoruz. Ofis içinde olduğumuz sürece sistemsel bazı geliştirmeleri veya Koton’un geneline yayılması için girmemiz gereken dataları yapıyoruz. Muhakkak her hafta bir fiyatlama ve geliştirme sürecinden geçiyoruz.

291 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürünler üretilmeden önce önümüze çizimleri geliyor ve büyük bir heyecan duyuyoruz. “Acaba ürün nasıl olacak, bu ürünü satabilecek miyiz, ürünün kalitesi güzel olacak mı, biz bunu müşterinin satın alabileceği fiyata üretebilecek miyiz?” diye çok büyük bir heyecan duyuyoruz. Üretim aşamaları zorlu geçse de daha sonra mağazaya satışa giriyor ve sokakta yürürken üretiminde emeğimiz geçen malları insanların üstünde görmek çok büyük bir mutluluk veriyor. “Bunu ben ürettim.” diye etrafımdaki insanlara her zaman gösteriyorum, bu da çok büyük bir tatmin sağlıyor.

215 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser Manager olarak en önemli görevimiz; hem imalatçıların haklarını korumak hem de Koton’un haklarını koruyarak doğru ürünü doğru zamanda mağazalara sokabilmektir. Biz günlük olarak üreticilerle ve Buying Ekibiyle üretimin aşamalarını gözden geçiriyoruz. Üretimde yaşanan günlük aksaklıkları minimize etmeye çalışıyoruz. Üretici ziyaretleri yaparak takip ettiğimiz tüm modellerin aşamalarını takip ve kontrol ediyoruz. Marka Ekiplerine verdiğimiz mağaza giriş terminlerinin zamanında gerçekleşmesiyle ilgili toplantılar yapıyoruz. Eğer bir ürün erken veya geç mağazaya sokulacaksa bunun bilgisini onlarla paylaşıp mağazadaki ahengi bozmamak adına çalışıyoruz.

Ben aynı zamanda Koton’un iç eğitmeniyim. Maliyetlendirme alanında eğitimler veriyorum. Biz aynı eğitimi departman içerisinde de günlük yaşantımızda da birbirimize sağlıyoruz. Ekip olarak gün içerisinde deneyimlerimizi paylaşarak bir şeyler öğretiyoruz. Bu anlamda bütün Kotonluların gelişimini destekliyoruz.