Senior Merchandise Manager

3 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
1,043 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Matematik alanında bir tatmin var. Satın alırken kazanmanız gerekiyor ve burada tüm güç sizin elinizde. Doğru işi doğru zamanda satın almanız gerekiyor ve bu opsiyonlarla siz oynayabiliyorsunuz, bu da çok tatmin ediyor. Yaratıcılık kısmında sıfırdan elinizde olan bir şeyi şekillendirerek ürün bazında mağazaya sokuyorsunuz. Bu da çok ciddi bir yaratıcılık gerektiriyor, bu da ayrı bir tatmin sağlıyor.

875 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandise Manager her firmada farklı olmakla birlikte Koton’da da kendi içimizde farklılaştırarak Koton’a uyum sağlayacak şekilde görev tanımı yaptık. Merchandise Manager her satın almadan sorumludur. Marka ve ürün yönetimini hazırladığı, hayata geçirmeye çalıştığı ürünlerin satın almasını yapar. Bunu da en iyi kalitede ve en iyi fiyattan mağazaya sunmakla yükümlüdür. Ürünü tek olarak gözlemleyip depoya gidişine kadar o yolu ekibiyle birlikte takip eder.

821 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her gün ayrı bir güne uyanıyoruz ve haftalık rutinleri gerçekleştirmek için haftalık programımızı önceden oluşturuyoruz. Haftalık programda muhakkak Salı günleri imalatçılarımızı ziyaret ediyoruz. Bunu yapamıyorsak markayla birlikte toplanıp Critical Path dediğimiz bir format üzerinde gelmiş ve gelecek olan tüm siparişlerin üzerinden geçerek aksayan noktaları belirliyoruz. Diğer günlerde aktif imalatçı ziyaretleri yapıyoruz. İmalatçılarımızı genelde partner olarak tanımlıyoruz. Onların geliştiği sürece biz de gelişeceğimizi düşünerek onların yanında olmaya çalışıyoruz. Neler yaptıklarını görerek varsa problemlerini çözüyoruz. Siparişlerimizi orada görüyoruz, bantta siparişleri kontrol ediyoruz. Numuneleri, kumaşları kendimiz görüp dokunuyoruz. Ofis içinde olduğumuz sürece sistemsel bazı geliştirmeleri veya Koton’un geneline yayılması için girmemiz gereken dataları yapıyoruz. Muhakkak her hafta bir fiyatlama ve geliştirme sürecinden geçiyoruz.