Cevaplar 15

Yükleniyor...
1,129 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeditepe Üniversitesi Pazarlama bölümünde yaptığım yüksek lisansta, öğrendiğimiz yetkinliklerin literatür olarak çok da zengin olmayabileceğini düşünmüştüm. Pazarlama kitaplarında günlük hayatlarımızda çıkan sorunların nasıl anlatıldığını merak etmiştim. Bu yüzden böyle bir altyapımın olmasını istediğim için, Yeditepe Üniversitesi Pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım ve bunun da bana birçok şey kattığını düşünüyorum.

7,081 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aşağı yukarı her işi yapıyor. Benim çoğu arkadaşım bu işin ana kolu olan sanayi veya Ar-Ge’de çalışıyor. Bunun dışında da Pazarlama, Lojistik, Satış, Hastane Yönetimi gibi birimlerde çalışan arkadaşlarım da var. Dediğim gibi; üniversite hayatı, hayatta karşınıza çıkan şeylerle mücadele edebilmeyi öğretiyor. Makine Mühendisliği bölümünde de bunu öğrendiğimiz için muhtemelen diğer iş kollarında da bir şekilde başarılı oluyoruz.

1,030 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu konuyla ilgili daha önce hocamın söylediği tek bir şeyi söyleyeceğim. Ben Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenmeyi öğrendim. İnsanoğlu hiçbir şeyi tam olarak bilemez ama öğrenmek istediği zaman nereye bakması gerektiğini, herhangi bir veri setine baktığı zaman bundan ne çıkarması gerektiğini bilmesi, birçok yetkinliğe ulaşabilmesine yardımcı oluyor. Makine Mühendisliği bölümünde belki Pazarlama ile ilgili çok bir şey öğrenmedim ama onlar bana doğru analiz etmeyi, bilgiye ulaşmak için nerelere bakmam gerektiğini öğretti.

882 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirketin esas amacı insanların hayatına dokunmak ve onların hayatlarını geliştirmektir. Aslında P&G’de bir ürün gamına baktığımız zaman, hep en yüksek kalitede ürünler markalarımız tarafından tüketicilere sunuluyor. Bugün insanlar bebek bezlerini kullanabiliyorsa ve jilet ile traş oluyorlarsa aslında bu P&G’nin bir inovasyonudur. Şirket kültürü olarak da değerlerine çok bağlı ve hiçbir şekilde değerlerinden ödün vermeyen bir şirket olduğundan dolayı, 170 yılı aşkın süredir varlığını devam ettiriyor. Ben P&G’yi, hem çalışanlarına hem tüketicilerine hem de müşterilerine dürüstçe davranan bir şirket olarak tanımlıyorum. Bu yüzden de böyle değerleri olan bir şirkette çalışmaktan gurur duyuyorum.

1,366 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz hemen hemen her gün yurtdışındaki sorumlu arkadaşlarla iletişim halindeyiz ve çoğu arkadaşım görevlerini yurtdışında gerçekleştiriyor. P&G’de bir kariyer patikamız var ve bu patikada ilerlerken çok çeşitli görevler alarak kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Şirkette buna önem veriyor çünkü bir lider yetiştiriyorlar. Olabildiğince fazla değişik opsiyonu deneyimlememizi ve bu sayede liderlik vasıflarımızı uzun vadede geliştiren bir şirket. Bu yüzden de yurtdışındaki pozisyonlar bu deneyim için farklı bir zenginlik olduğu için şirkette buna oldukça sıcak bakıyor. P&G organizasyonunda yurtdışında çalışan çok sayıda arkadaşımız var.