Cevaplar 2

Yükleniyor...
1,775 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teknik anlamda birçok şey kattı çünkü Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği biraz daha Tedarik Zinciri odaklı giden, birçok farklı konuda ders almanız gereken bir bölüm. Dolayısıyla çekirdek derslerde Tedarik Zinciri'ni iyi tanımak ve Üretim'i iyi anlamak açısından faydalıydı. Bunun yanı sıra, Finans ve Ekonomi alanında ayrıca kendi ilgi alanım olan Sanat Tarihi alanında yan dersler de aldım. Dolayısıyla bana çok geniş bir perspektif kazandırdı. Erasmus sürecim oldu ve bu süreçte çok farklı deneyimler yaşadım. Bu yüzden bu bölüm benim için oldukça faydalıydı.

856 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İçinde bulunduğumuz yüzyılın yetkinliklerini değerlendirdiğimizde problem çözme ve analitik düşünme yetisi ön plana çıkıyor. Bunlar Endüstri Mühendisliği’nin ana formasyonlarıdır. İyi bir problem çözme yeteneğine sahip olmak için problemin iyi tanımlanması ve planlamanın iyi yapılması gerekiyor. 

Ben Sabancı Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği eğitimi alarak analitik zekamı nasıl kullanabileceğimi ve nasıl iyi bir planlamacı olabileceğimi öğrenipbu adımlar yönünde kariyerimi hedefledim. Aynı zamanda üniversitenin bize sağladığı serbestlikten de yararlanarak farklı branşlardan ders alabilme fırsatı yakaladım. Finans, Tedarik Zinciri, Pazarlama gibi farklı alanlardan dersler alarak üniversite hayatında bir nevi kariyerimin planlamasına başladım.

İlgili İş İlanları