Cevaplar 4

Yükleniyor...

Bahçeşehir Üniversitesi PDR  bölümünde  okulda üniversite sistemini hayata geçiren ilk üniversite. Bu sistemde 1. sınıftan itibaren  anlaşmalı olduğumuz okullara gidip orada derste öğrendiklerimizi direkt uygulama fırsatı buluyoruz. 1. sınıfta temel dersleri alıyoruz; eğitim bilimlerine giriş, insan ilişkileri ve iletişim dersleri gibi. 2. sınıftan itibaren alan dersleri almaya başlıyoruz. Grup ile  psikolojik danışmanlık, birey ile psikolojik danışmanlık, çocuk ve aile hukuku gibi dersler alıyoruz. Derste işlediklerimiz sadece derste kalmayıp okulda üniversite sistemi sayesinde gidip uygulama yaptığımız için daha çok akılda kalıyor hemde gittiğimiz yerlerde bize danışmanlık yapan kişilerden mesleğimiz hakkında püf noktalarını öğreniyoruz. Derslerin içeriği ise; genel olarak sunum üzeinden online sistem ile ilerliyoruz. 

600 görüntülenme

psikolojiye girişten başlıyoruz ilk dönem, eğitime giriş, sosyolojiye giriş, fizyoloji ve yök derslerini (türkçe-bilgisayar- ink. gibi ) alıyoruz. sonrasında gelişim odaklı bölüm derslerimiz başlıyor. öğrenme psikolojisi psikolojik danışma ve rehberlik dersi, gelişim psikolojisi1 ve gelişim psikolojisi2 derslerini alıyoruz, sosyal psikoloji, yaşam dönemleri ve uyum problemlerini, mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı gibi gibi ileriki dönemlerde mesleğe yönelik derslerimiz çoğalıyor bir de 2.sınıfta bir dönemlik haftada 1 defa gittiğimiz bir staj dersimiz oluyor. bir dahaki staj 4.sınıfta haftada 2-3 defa olarak sanırım ..

141 görüntülenme

Gelişim psikolojisi, sosyoloji, eğitim istatistiği ve feksefesi, özel eğitim gibi dersler alıyoruz. İnsanın tüm gelişim evrelerini, ayrtınlı olarak beynini, bazı yetersizlikleri,  davranış bozuklukları gibi içerikleri var .

127 görüntülenme

genel olarak ilk iki sene eğitim ağırlıklı son iki sene ise psikoloji ağırlıklı derslerimiz oluyor