Cevaplar 2

Yükleniyor...
12,110 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de 10 senedir kadın Satışçı olarak çalışıyorum. P&G’de çalışırken kendimi iyi ve güvende hissediyorum. Biz üniversite öğrencilerine de destek veriyoruz ve bunun için Future Female Leaders adında bir projemiz var. 40 başarılı kız öğrenciyi firmaya alarak 2 günlük yoğun ve özel programda onlara satış dünyasında bir kadının neler yaptığını, kariyer fırsatlarının ne olduğunu anlatarak güzel eğitimler veriyoruz. Buradaki liderlik takımıyla tanışma ve sohbet etme fırsatı yaratıyoruz. Başvurularımız 27 Kasım’da, etkinliğimiz de 25-26 Ocak’ta başlıyor. Hepinizi bekliyoruz.

1,602 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Future Female Leaders, P&G’nin kadınları iş hayatında daha aktif görmeyi amaçladığı bir program. Özellikle Satış Departmanı’nda insanların ne yaptığını, nasıl çalıştığını ve Pazarlama’dan farkını görmek için yapılıyor. Çoğumuzun kafasında üniversiteden yeni mezun insanlar olarak “Pazarlama ve Satış arasındaki fark nedir?” sorusu hep vardır. Burada onu vaka analizleriyle, saha ziyaretleriyle çok aktif olarak görebiliyorsunuz. Ben Future Female Leaders’inilk mezunlarındanım. Bu sene tekrar bir program yapmayı planlıyoruz.

Programın 1. gününde biz 40 kadın öğrenci olarak bir araya gelerek Satış’ın ne olduğuyla ilgili bilgileri üst düzey yöneticilerimizden öğrendik. Hatta gerçek hayatta müşterilerle satışın nasıl olduğuyla ilgili bir tiyatro seyrettik. Sahaya inerek müşterilere gittik. Mağazaları gezerek oralarda nelere bakılacağını gördük. 2. gün bununla ilgili bir vaka analizi yaptık ve bu vaka analizini karşımızdaki üst düzey yöneticilerimize onlar bir Satın Almacı’ymış gibi sunduk. Böylece gerçek bir satın alma performansı gerçekleştirmiş olduk, süreç böyle devam etti.