Ön Lisans

1 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...
689 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Önlisans eğitimimi İthalat İhracat bölümüyle yaptım. Burada aldığım teorik ve pratik eğitimleri lisansla tamamlama ihtiyacı duydum çünkü bazı derslerin eksik olduğu düşüncesi içerisindeydim. 2 yıllık önlisans eğitimimi 4 yıllık bir eğitimle pekiştirme ihtiyacı duydum. İş hayatı belli bir noktada devam ediyordu ve 36 yaşında bir yüksek lisans yapma ihtiyacı duydum. Bu ihtiyacımın en önemli faktörü; yaptığım işi akademik alana nasıl taşıyabileceğim, bana akademik alanda neler katabileceği ve bunu işime nasıl uygulayabileceğim üzerineydi. Açıkçası İstanbul Üniversitesi Ulaştırma Lojistik Yüksek Lisans Yönetimi’ne başlamamın en önemli etkenleri bunlardı.

Tabii ki hayat eğitimlerle devam ediyor. Bir şekilde kendinizi ve işinizi motive etmek için eğitimler bitmiyor. Temellerini atıp kısa dönem içerisinde rafa kaldırdığım doktora eğitimine yakın dönemde başlayacağım. Bunu yapmak istemememin de en önemli nedenleri; gerek ulusal gerekse uluslararası platformda Dış Ticaret ile ilgili eğitimleri vermek, Uluslararası Lojistik, Dış Ticaret, Gümrük İşletmeleri gibi bölümlerde okuyan öğrencilere 20 yıllık Dış Ticaret deneyimimi eğitimsel olarak aktarmak istememdir.

2019 Yılından İtibaren ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİMİ ÖNLİSANS PROGRAMINDA EĞİTİMİME DEVAM EDİYORUM

181 görüntülenme

İlk üniversitemi Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi nde okudum. Bölümümü başarı  ile bölüm  3. Sü olarak tamamladım.Daha sonra yüksek lisans  imi da aynı  üniversite de  yaptım ve kendimi geliştirmek ve aynı  zamanda kızıma  daha iyi bir eğitim  vermek adına  çocuk gelişimi  bölümünü  okudum. 

Anadolu üniversitesinde 1 sene İngilizce hazırlık okuduktan sonra işletme bölümünde eğitim gördüm. Ardından yatay geçişle 2015 yılında Ege üniversitesi işletme bölümüne geçiş yaptım. 2018 yılında Anadolu üniversitesi 2. Üniversite programıyla web tasarımı ve kodlama okumaya başladım.  4. Sınıfta ( 2018-2019 eğtim döneminde) Erasmus+ programıyla, Almanya'da bahar dönemi University of Applied Science,   Hochschule Worms'da  eğtim gördüm. 

Önlisansımı tamamladıktan sonra dikey geciş sınavı ile kolları sıvayıp lisans eğitimine tamamlamak için calıştım ve kazandım.Şimdi açıköğretim fakültesinden bölümümü lisans eğitimine tamamlıyorum.