Ön Lisans

1 soruya 4 cevap verildi.

Cevaplar 4

Yükleniyor...
586 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Önlisans eğitimimi İthalat İhracat bölümüyle yaptım. Burada aldığım teorik ve pratik eğitimleri lisansla tamamlama ihtiyacı duydum çünkü bazı derslerin eksik olduğu düşüncesi içerisindeydim. 2 yıllık önlisans eğitimimi 4 yıllık bir eğitimle pekiştirme ihtiyacı duydum. İş hayatı belli bir noktada devam ediyordu ve 36 yaşında bir yüksek lisans yapma ihtiyacı duydum. Bu ihtiyacımın en önemli faktörü; yaptığım işi akademik alana nasıl taşıyabileceğim, bana akademik alanda neler katabileceği ve bunu işime nasıl uygulayabileceğim üzerineydi. Açıkçası İstanbul Üniversitesi Ulaştırma Lojistik Yüksek Lisans Yönetimi’ne başlamamın en önemli etkenleri bunlardı.

Tabii ki hayat eğitimlerle devam ediyor. Bir şekilde kendinizi ve işinizi motive etmek için eğitimler bitmiyor. Temellerini atıp kısa dönem içerisinde rafa kaldırdığım doktora eğitimine yakın dönemde başlayacağım. Bunu yapmak istemememin de en önemli nedenleri; gerek ulusal gerekse uluslararası platformda Dış Ticaret ile ilgili eğitimleri vermek, Uluslararası Lojistik, Dış Ticaret, Gümrük İşletmeleri gibi bölümlerde okuyan öğrencilere 20 yıllık Dış Ticaret deneyimimi eğitimsel olarak aktarmak istememdir.

Anadolu üniversitesinde 1 sene İngilizce hazırlık okuduktan sonra işletme bölümünde eğitim gördüm. Ardından yatay geçişle 2015 yılında Ege üniversitesi işletme bölümüne geçiş yaptım. 2018 yılında Anadolu üniversitesi 2. Üniversite programıyla web tasarımı ve kodlama okumaya başladım.  4. Sınıfta ( 2018-2019 eğtim döneminde) Erasmus+ programıyla, Almanya'da bahar dönemi University of Applied Science,   Hochschule Worms'da  eğtim gördüm. 

 Lisans eğitimim süresince bir işletmenin nasıl çalıştığı, yönetildiği ve nasıl geliştirilebileceği üzerinde teorik olarak kendimi geliştirdim ve eğitimimi başarıyla tamamladım. Şu anda yüksek lisans eğitimimin derslerini tamamlamış olmakla birlikte Nöromarketing üzerine tez çalışmama devam ediyorum. Endüstri Mühendisliği üzerine yüksek lisans seçmemdeki amaç gelecekte karşılaşacağım olaylara daha analitik yaklaşabilecek bir düşünce yapısına sahip olmaktı ve bunu da başarıyla elde ettiğimi düşünüyorum. Bu süreçte bir takım farklı projelerde görev almakla birlikte özellikle bir lojistik firması için personel güçlendirme üzerine yaptığımız ekip çalışmasında araştırma yapabilme, inisiyatif sahibi olma, iş etiği çerçevesinde insanlarla iyi iletişim kurabilme gibi konularda kendimi gerçek ortamda deneyimleme fırsatı buldum. Daha sonra elde ettiğimiz bu çalışmanın sonucu 2018 Haziran ayında bir bilimsel dergide bilimselliğe uygun görülerek yayınlanmıştır.