Neden Sabancı Üniversitesi?

29,179 görüntülenme

Cevaplar 11

Yükleniyor...

Türkiyenin en iyi üniversitelerinden biri.Marka değeri çok yüksek.%100 İngilizce eğitim verdiği ve oldukça fazla international öğrenciye sahip olduğu için çok kültürlü bir yer.Dünya çapında saygınlığı olan çok kaliteli hocaları var.Her şeyin düşünüldüğü çok güzel bir kampüsü var.Çok iyi yerlere gelmiş mezunları var.Yurtdışı imkanları çok iyi.Türkiyenin en güzel yurtlarına sahip.Kısacası Türkiyede okumayı düşünüyorsanız çok iyi bir seçim diyebilirim.

3,810 görüntülenme

Öğrenci sayısının az olması ve bölümünü görerek seçebilme şansı olduğu için Sabancı Üniversitesi. Ayrıca özel üniversitenin sağladığı imkanlar ve yurt dısı imkanlarının Türkiye standartlarında yüksek bi orana sahip olduğu için Sabancı Üniversitesi.

5,602 görüntülenme

bence, mühendislik istiyorsanız bu sorunun cevabı mühendislikte en iyi olduğu için derim. çünkü labaratuvardan tutun atolyelerine kadar çok yatırım yapılmış ve kullanım saatleri çok geniş. kafanızda olan bütün projelere yer verebilirsiniz burada. öğretim üyelerimiz de çok deneyimli ve ilgili bir kadrodan oluşuyor.

2,669 görüntülenme

Çünkü kaliteli bir akademik kadroya, şehirden uzak sakin ama istediğin zaman da ulaşabileceğin sakin bir ortama sahip. İnsanın kendisini geliştirmesine olanak sağlayacak birçok özelliği de içinde bulunduruyor.

2,587 görüntülenme

Kişisel nedenlerden dolayı özel üniversiteye gitmek istiyordum ve kendi seçeneklerim Koç,Sabancı ve Bilkent’ti. Aslen sayısalcı olarak TM tercihi yapmak benim için zor oldu ki tıp yazmaktan dönmüş bir insanım.Bu tür tercih yapacak insanlara en uygun yer Sabancı Üniversitesi diyebilirim ,malum bölümünüzü sonradan seçiyorsunuz.Yani şu an pişman olsam bile hala geri dönüşüm var.
İkinci olarak her ne kadar merkeze uzak olsa da İstanbul’da.
Üçüncüsü özgürlük ortamı, nüfus az, aşırı bir kampüs ortamı yok fakat etliye de sütlüye de dokunan yok. Rahatınıza ve özgürlüğünüze düşkünseniz sakin ortamını sevebilirisiniz.
Akademik kadro dördüncü nedenim.
Bunun yanında yine hocalarla iletişim kurmak oldukça kolay.
Aslında ne yalan söyleyeyim en büyük nedenim babam .Tercih döneminde hiç dinlemediğim babam 1)Bilkent 2)Sabancı olan listemi küçük bir dokunuşla 1)Sabancı 2)Bilkent olarak değiştirdi.Ama üniversitemden memnunum fazlasıyla. Sorarsanız içinde kaldı mı Bilkent diye, kalmadı desem yalan.

1,779 görüntülenme

Geçen sene benimde yaşadığım karmaşa sonucu sizlere yardımcı olabilme adına şunları söyleyebilirim öncelikle sabancı üniversitesindeki serbest fakulte değişimi ve geçişi çok ama çok önemli benim öncelikli sabancı üniversitesini seçme nedenim buydu çünkü türkiyede girilen okul ve seçilen fakültelere uyumsuzluk çok yüksek oranlarda yaklaşık olarak her sene 400 bin den fazla öğrenci diğer senelerde tekrar öss girişi yapmakta bu yuzdende sabancı üniversitesinden mutlu olabiliceğini düşünen herkes için fakultelere ve bölüme uyumsuzluk süreci ortadan kalkmış oluyor çünkü 2. senenin sonunda kendinize uygun bir bölümü araştırıp bekleyip 2 sene sonra dilediğiniz fakülteyi seçme imkanı sunmakta .

1,801 görüntülenme

Bu sorunun cevabı aslında belli eksende dönecektir her üniversite için, bilimsel başarı, akademisyenlerin doktolarını aldığı üniler, sosyal çevre vs vs sizin de gereksiniminize göre bunlar şekillenebilir ama 3 aşağı 5 yukarı Sabancı – Bilkent – Koç – Odtü- Boğaziçi’nde bu konularda tatmin olursunuz. Yani benim sözüm aslında iyi puan yapmış ve acaba hangisi diyen insanlara.

Peki neden Sabancı Üniversitesi? Hayatım boyu özgür olabileceğim (hocam projem var diye genel sekreterin , rektörün kapısını çalabildğiniz, puanınızın değil sizin bölüm tercihi yapabildiğiniz (bkz:sabancı üniversitesi bölümsüz üniversite vs vs) bilimsel anlamda bir şeyler üretmeye çalışabileceğim (bkz:sunum ((yeni kurulan avrupanın en yetkin nanoteknoloji merkezlerinden biri ve lisans öğrencileri projelere 1. sınıftan dahil olabiliyor)) Lisans öğrencilerini araştırmaya katmaya çalışan bir üniversite. Felsefesi olan bir üniversite. Nihat Beker’in tercih döneminde şöyle bir sözü olmuştu: “Derdimiz akademik inovasyon yapan avrupanın MIT’si olmaya ve bu üniversiteden çıkacak şirketlerle ülke ekonomisinin talihini değiştirmektir.” Örneğin MIT’den çıkan şirketlerin yıllık bütçesi türk ekonomisi kadar. Dahası özel üniversite her zaman akademisyenlerle de iç içe olabildiğiniz bir yer ( öyle ki bizim gibi kontejyanı toplam senelik 675 olan bir üniversitede koşu bandında yan tarafınızda fakülte dekanıyla koşmak yadırganmaz sanırım.) Ve tabi burs imkanları. Çok ciddi biçimde ekonomik bağımsızlığınızı sağlıyabiliyorsunuz burs imkanları ile.

1,831 görüntülenme

Endüstri Mühendisi sayısının giderek artmasından dolayı, daha kaliteli bir okuldan mezun olmak istediğim ve kampüsünü sevdiğim için.

1,256 görüntülenme
Merhaba,

Neden Sabancı Üniversitesi'ni seçtiğimi şu yazımda paylaştım: http://myweb.sabanciuniv.edu/suchas/2015/07/01/sabancili-olmak/

Sevgiler!
1,452 görüntülenme

Türkiyenin sayılı iyi üniversitelerinden.

879 görüntülenme
Sonraki Sayfa »