Cevaplar 3

Yükleniyor...
1,126 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Direktörlüğü; Modelhane, Merchandiserlık ve Kalite Kontrol Departmanı altında 3 temel gruba ayrılmaktadır. Kalite Kontrol Departmanı’nın altında İnspektör arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bunlar bizim kalite standartlarımızın müşteri beklentilerini sağlayacak şekilde üretilmesini kontrol ederler. Bizler de Merchandiser Ekibi olarak süreçleri doğru zamanda ve doğru temrinde, doğru fiyattan yerleştirilmesini kontrol ediyoruz. Modelhane Departmanımız ise; gelen ürünlerin fitlerini yaparak, bizim kritiklerimizden başka kritik yapılıp yapılmadığını kontrol ederek ve hataları düzelterek imalatçılara bilgi verir.

1
421 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Ekibi'nin başında Tedarik Direktörümüz var. Onun altında Merchandiser Ekibi, Kumaş Satın Alma, Kalite ve Güvence, Modelhane, Sourcing ve Maliyetlendirme bölümleri var.

Merchandiser Ekibi zaten bizim de içinde bulunduğumuz bölümdür. Kumaş Satın Alma; kumaşlarımızı sorunsuz bir şekilde ve doğru kalitede bize temin eden bölümdür. Bu noktada onların çok hızlı olmasını bekliyoruz. Modelhanemiz ürünlerin doğru kalıpta ve doğru ölçüde olmasından sorumludur. Maliyetlendirme Ekibimiz ise siparişlerin oluşmasından önce ürünlerin maliyetlerini düzenleyip bize bir öngörü sunan bir bölümümüzdür. Kalite Güvence Ekibimiz bizim adeta sahadaki gözümüz kulağımızdır. Bu birimde İnspektör arkadaşlarımız çalışıyor. Onlar da ürünlerin depoya sorunsuz bir şekilde gönderilmesinden sorumludur. Sourcing Ekibimiz ise bize yeni imalatçı bulmaktan sorumludur. Uygun olan imalatçıları bizimle paylaşır, biz de onlarla deneme siparişi yaparız. Son olarak Tedarik Direktörlüğü'nün altında Proje Ekibimiz yer alıyor. Proje Ekibimiz ise sistemsel olarak hangi projelerin yapılması isteniyorsa bizim önümüzü açmak adına yeni projeler geliştirir ve biz de bunlara uyum sağlamaya çalışırız.

380 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton Tedarik Ekibi birkaç tedarik bölümünden oluşuyor. Ben Çocuk Tedariği Yöneticiliği’ni yapıyorum ve bu bölüm içinde farklı görevler yapıyoruz. Çocuk Tedarik; kız çocuk, erkek çocuk ve bebekten oluşuyor. Tedarik Ekibimizi markanın yapısına göre konumlandırdık. Benim yönetimimde ekip liderlerimiz var ve onlar da kız çocuk, erkek çocuk ve bebek olarak bölünmüş durumda. Öncelikle siparişleri markadan alıyoruz ve onları imalatçılarımıza en iyi şartlarda yerleştiriyoruz. Ardından onların gelişme ve imalat aşamasının takibini yapıp depoya kadar sevklerini gözlemliyoruz.