Cevaplar 4

Yükleniyor...
17,877 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ekonomi Bölümü mezunları gerek ulusal gerekse uluslararası para piyasalarında uzman kişilerdir. Mezun olduktan sonra finans sektöründe, bankalarda, denetim şirketlerinde istihdam edilirler ama bunun yanında donanımları farklı sektörlerde ve departmanlarda görev almalarına olanak verecek düzeydedir. Ben stajımın ilk cycle’ını çok keyif aldığım ve dersini de aldığım bölüm olan Marketing Departmanı’nda yaptım. İleride de profesyonel kariyerimi bu departmanda devam ettirmeyi düşünüyorum.

370 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Philip Morris INKOMPASS Staj Programı iki cycle’dan oluşuyor. Bu cycle dediğimiz şeyleri dönem olarak düşünebilirsiniz. Birinci cycle Haziran - Eylül arasında gerçekleşen üç aylık dönem, ikincisi de bahar döneminde okulla beraber götürdüğünüz bir dönemdir. Bu iki cycle’da da Philip Morris size farklı departmanlarda staj yapma imkanı sağlıyor ve sizi bu konuda destekliyor. Aynı şirkette iki farklı departmanda staj yapmak belki de hiçbir şirkette bulamadığınız bir imkan. Bu sayede kendinizi geliştirmenize, vizyonunuzu genişletmenize ve ait olduğunuz departmanı keşfetmenize olanak sağlıyor.

368 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Philip Morris, dünya çapında etkinlik gösteren çok büyük ve global bir şirket olduğu için yabancı dil çok önemli. Bu yüzden İngilizce bilmek şart. Örneğin, ben kendi projemde yabancı bir Koç’la çalıştım ve kendisi Hindistan’dan bir Expat’tı. Dolayısıyla bu projeyi yürütüp kendisiyle bir iki kelam edebilmem için mutlaka İngilizce bilmem gerekiyordu. Bunun dışında böyle bir global bir şirkette çalışıyorsanız ikinci bir dil bilmenin avantajı olabilir çünkü yurt dışı fırsatlarımız, çeşitli değişim programlarımız ve dünyanın her yerinden insanlarla iletişimimiz söz konusu.

1,474 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle başvurmayı düşünenler kesinlikle beklemeden başvursunlar. Online Assessment’ı geçtiklerini varsayarsak, büyük Assassment Day’e geldiklerinde zor olsa da sakin olmaya çalışsınlar çünkü başta korkutucu görünse de sizi çok eğlenceli, öğretici ve biraz da kendinizi keşfetmenizi sağlayan bir gün bekliyor. Bu günün ardından sonuç ne olursa olsun, emin olun ki güzel anılarla ayrılacaksınız. Bu yüzden gerçekten eğlenmeye bakın. Ben orada çok eğlenmiştim ve orada tanıştığım arkadaşlarımla burada tekrar beraber olduk. Bu yüzden kesinlikle korkmayın ve kendiniz olun. Philip Morris çeşitliliği destekleyen ve buna sahip çıkan bir şirket olduğu için emin olun ki burada sizin için bir yer var.